Microsoft Cephesinde İşler Yolunda Değil, Beklentiler Karşılanamıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Microsoft Cephesinde İşler Yolunda Değil, Beklentiler Karşılanamıyor

Can Devecioğlu
tarafından 31 Ocak 2013 Perşembe
Microsoft'un 2012'nin son çeyreğinde piyasaya çıkardığı Surface tablet bilgisayar ve içerisinde gelen Windows RT işletim sistemi için zor günler başladı. Beklentileri karşılayamayan Microsoft, kritik kararların eşiğinde.
 

Geçtiğimiz yıl son çeyrekte yeni işletim sistemini duyuran Microsoft, Windows 8’den oldukça memnun. Her geçen gün giderek artan kullanıcı sayıları, lisanslı kullanıcı sayısında hiç olmadığı kadar bir artış yaşanması gibi gelişmeler, Microsoft için sevindirici olsa da diğer yandan Windows 8’in öteki yüzü olan Windows RT ve Windows işletim sistemini kullanan mobil cihazlar söz konusu olduğunda işlerin beklenildiği gibi gitmediği, satış konusunda büyük hayal kırıklıkları yaşandığını görüyoruz.

Microsoft’un tarihinde bazı satış ve pazarlama hatalarına rastlanır ancak Windows RT işletim sistemi kadar üzerinde durulan ve tanıtımı için ciddi bütçeler ayrılan bir ürünün bu kadar başarısız olması bir şeylerin ters gittiğinin göstergesi olabilir. Bilindiği üzere Windows RT işletim sistemini kullanan Surface tablet bilgisayara ek olarak büyük donanım üreticileri tarafından da piyasaya sürülmüş modeller mevcut. Windows 8’in piyasaya çıkışıyla birlikte 2012 sonuna kadar 5 milyon cihaz satışı hedefleyen Microsoft ve donanım üreticileri, beklentilerine yaklaşamadı bile. Yaklaşık olarak 1.5 milyon cihazın satın alındığını açıklanan veriler arasında.

Diğer yandan Microsoft’a destek veren üreticiler olduğu gibi Windows RT işletim sistemini eleştirdiği için Windows işletim sistemli mobil cihazlara karşı çıkan üreticiler de var. ARM tabanlı işlemci mimarisine göre düzenlenen Windows RT işletim sistemi, masaüstünde kullanılan neredeyse hiçbir programı çalıştıramıyor. Ancak bu bilgi, cihazın satışı esnasında verilmiyor. Bu sebeple, karışıklık sonucunda cihazı satın alanlar, kısa bir süre sonra iade ediyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons