Microsoft, Cyanogen ile İlgileniyor Olabilir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Microsoft, Cyanogen ile İlgileniyor Olabilir

Ufuk Atılgan
tarafından 31 Ocak 2015 Cumartesi
The Wall Street Journal'da yayınlanan habere göre Microsoft, Cyanogen'e yatırım yapmaya hazırlanıyor olabilir. Detaylar haberimizde yer alıyor.
 

Android işletim sistemleri göz önünde bulundurularak geliştirilen CyanogenMod ile ilgileri toplamayı başaran Cyanogen, teknoloji devlerinin ilgisini de çekmeyi başarıyor. 50 milyonun üzerinde akıllı telefonda kullanılan yazılım talipleri arasında Benchmark Capital, Redpoint Ventures, Andreessen Horowitz ve Çinli sosyal medya devi Tencent gibi büyük yatırımcılar yer alıyor.

Yayınlanan habere göre, yatırımcılar arasına teknoloji dünyanın lider isimlerinden Microsoft’ta katılmış olabilir. The Wall Street Journal önemli ve güvenilir kaynaklardan yaptığı araştırmalara göre Cyanogen Microsoft firmasından 70 milyon dolar yatırım alabilir.

Microsoft’un bu yatırımdaki amacı ise tabii ki giderek gelişmekte olan CyanogenMod’un yararlarından faydalanabilmek. Google arama motoru yine Microsoft Bing arama motorunu varsayılan arama motoru olarak CyanogenMod’a yerleştirme gibi fikirleri olan Microsoft’un bu yatırım ile birlikte Google’ın da önünü keserek Cyanogen üzerindeki etkisini azaltmayı hedefliyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons