Microsoft, Nokia Tesislerini Kapatıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Microsoft, Nokia Tesislerini Kapatıyor

Ufuk Atılgan
tarafından 28 Şubat 2015 Cumartesi
Microsoft'un Nokia'yı satın almasından sonra başlayan yeni dönem devam ediyor. Çin'de yer alan iki farklı Nokia telefon üretim tesisi kapatılıyor.
 

Microsoft’un Nokia’yı satın almasından sonra başlayan yapılandırma süreci devam ediyor. 2013 yılında Finlandiyalı şirketin cihaz ve servisler bölümlerinde çeşitli patentleri satın alan Microsoft, 25 bin kişilik bir üretim gücünü kendi cephesine çekmişti.

Satın alma olaylarından sonra tesislerinde çalışan gücünü azaltma yoluna giden Nokia, son olarak Çin’de yer alan Nokia tesisleri üzerinde de müdahale yapmaya hazırlanıyor.

MarketWatch sitesinin yayınladığı habere göre, Çin’de yer alan Nokia mobil telefon üretimi yapmakta olan iki farklı tesis kapatılacak ve 9 bin çalışanın görevlerine son verilecek.

Tesislerden birisi Çin’in başkenti olan Pekin’de diğeri ise Dongguan bölgesinde faaliyet gösteriyor.

Neowin sitesinin haberine göre, Microsoft China içindeki adı verilmeyen kaynaklardan alınan bilgiler doğrultusunda Mart ayında Vietnam’a taşınacak.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons