Microsoft'un Yeni CEO'su Satya Nadella Oldu | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Microsoft’un Yeni CEO’su Satya Nadella Oldu

Tufan Yıldız
tarafından 5 Şubat 2014 Çarşamba
Dünyanın en büyük yazılım ve teknoloji şirketlerinden olan Microsoft, nihayet bir süredir aradığı CEO'sunu buldu. Şirketin koltuğuna Hindistan asıllı Satya Nadella oturdu. Detaylar haberimizin devamında.
 

Dünyanın en büyük yazılım ve teknoloji sirketlerinden olan Microsoft’un boş kalan koltuğu nihayet doldu. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin yeni CEO’su Satya Nadella oldu.

Satya Nadella, aslında Microsoft’a yabancı bir isim değil.  Satya Nadella, önceden Microsoft’un Bulut ve Kurumsal Grubu’ndan sorumlu kıdemli başkan yardımcılığı görevini üstleniyordu. Şimdi ise artık şirketin tepe yöneticisi konumunda. Ayrıca şirketin kurucusu Bill Gates ise yönetim kurulu başkanlığından ayrıldı. Bill Gates’in yeni koltuğu ise Microsoft’un teknoloji danışmanlığı oldu.

Peki Satya Nadella Kimdir?

Aslen Hindistan doğumlu olan yeni CEO, Mangalore Üniversitesi Elektronik mühendisliği mezunu olduktan sonra yüksek eğitim için Amerika Birleşik Devletlerine gitti. Amerika’nın Wisconsin Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimleri eğitimi aldıktan sonra University of Chicago Booth School of Business’da MBA yaptı ve kariyerine Sun Microsystems’de başlangıç yaptı.

1992 yılında Microsoft’ta işe başlayan Satya Nadella, firmada bir çok pozisyonda yer aldıktan sonra bir çok başarılı işlere imza attı. Şimdi ise Satya Nadella, Microsoft’un tepe yöneticisi oldu.

soru-isareti-1 Sizce Satya Nadella Microsoft’ta başarılı olabilecek mi?

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons