Mikrosoft Selfie Uygulaması | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Mikrosoft Selfie Uygulaması

tarafından 7 Temmuz 2016 Perşembe

 

Mikrosoft Selfie Uygulamasını Yayınladı

Güzel olmak, beğenilmek her insanın doğasında olan bir istektir. Teknolojinin gelişimiyle insanlar kendilerini hem daha özel hem de daha önemli hisseder hale geldiler bunun yanında herkes kendini beğenmek ve en güzel halini paylaşarak başkaları tarafından da beğenilmek istiyor. Aynı zamanda yaşadıklarımızı da sosyal paylaşımların ve platformlarının revaçta olduğu bu günlerde paylaşmak hatta bunu duyurmak istiyoruz. Bu isteklerin doğrultusunda da imdadımıza ön kameralar yetişiyor. Selfie!

Uğruna uygulamalar geliştirilen, siteler oluşturulan ve hatta kendisi için özelleştirilmiş telefonlar ve yazılımlar geliştirilen bu trend daha da büyüyecek gibi görünüyor. Giderek artan selfie çılgınlığının son ayak sesleri iOS işletim sistemlerinden geldi. Hem de Microsoft’un elinden çıkan bu programla! İki yıl önce yaşanan CEO değişiminden sonra müşterilerinin istek ve arzularına daha başarılı bir şekilde yanıt veren Microsoft, selfie konusunda da sessiz kalmayarak kendi akıllı telefon serisinde sunduğu hizmeti iOS sistemlere de getirdi. Tabii her iOS cihazda çalıştığını söyleyemeyiz çünkü iOS8’den daha eski sürümlerde uygulama desteklenmiyor.

Uygulamayı tarif etmek gerekirse çekmiş olduğunuz fotoğrafların üzerinde 13 adet filtre ile bunun yanında aydınlatma, renk dengesi gibi konularda kişinin fiziksel görünüş bilgilerini ve fotoğraftaki çevresel özellikleri değerlendirerek size daha güzel görünmenin fırsatlarını sunuyor. Eğer uygulamanın filtreleri gereğinden fazla uyguladığını düşünürseniz görsel efektlerin dozlarını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Uygulama bas ve seç mantığından daha fazla seçenek sunup kendi uygulamanızı kendiniz yönetebileceğiniz özgür bir ortam sunuyor. Böylece çekimlerinizde bu uygulama aracılığıyla isterseniz küçük dokunuşlar isterseniz büyük değişimler elde edebileceksiniz.

Ön kamerayla entegre bir şekilde çekim sırasında da kullanılabilmesi uygulamanın özçekim çılgınları tarafından beğenilerek kullanılacağını düşündürtse de, çok geniş bir kitleye hitap ettiğini düşünmek hata olacaktır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons