SkyDrive'ın İsmi OneDrive Oluyor! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

SkyDrive’ın İsmi OneDrive Oluyor!

Tufan Yıldız
tarafından 2 Şubat 2014 Pazar
Microsoft'un bulut depolama servisi SkyDrive, İngiltere'de açılan patent davasını kaybetti. Microsoft depolama servisinin ismini OneDrive olarak değiştiriyor. Detaylar haberimizin devamında.
 

Teknoloji ve yazılım devi Micrsoft’un bulut depolama servisi SkyDrive’ın ismi değişiyor. Bir süredir Microsoft, İngiltere’de bulunan British Sky Broadcasting (BkyB) yayın grubunun Sky adının patentli olduğundan dolayı telif hakkından dolayı mahkemelikti. İngiltere mahkemesi Sky isminin patentli olduğunu ve kullanılamayacağını onaylayınca Micrsoft isim değişikliğine gitme kararı aldı.

Dev şirket SkyDrive yerine OneDrive ismini seçmesiyle ilgili olarak  “Biz biliyoruz ki artık hayatınıza birçok cihaz girmeye başladı. Ama en önemli şeyleriniz için tek bir yer istiyorsunuz. Tüm videolarınız, fotoğraflarınız, dokümanlarınız için, bunlara kullandığınız tüm cihazlardan ulaşabileceğiniz tek bir yer. Hayatınızdaki her şey için bir sürücü (OneDrive) istiyorsunuz.” açıklamasını yapıyor.

Peki SkyDrive kullanıcılarının hesaplarına ne olacak?

Skydrive kullanıcılarının hesabında herhangi bir değişiklik olmayacak. Sadece bağlantı isimleri değiştirilecek. Yani kullanıcılar SkyDrive yerine OneDrive ismiyle hesaplarını kullanmaya devam edebilecek. Ayrıca Microsoft yeni, aslında var olan fakat isim değişikliğine uğrayan hizmetiyle ilgili birde video yayınladı. Videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

soru-isareti-1 SkyDrive kullanıyor musunuz?

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons