Steam ve Minecraft’a Hacker Tehdidi! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Steam ve Minecraft’a Hacker Tehdidi!

Tufan Yıldız
tarafından 22 Aralık 2015 Salı
Dünyanın en büyük oyun platformlarından Steam ve kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşan, çocukların çılgınca oynadığı Minecraft'a hacker dadandı.
 

Dünyanın en büyük oyun platformlarından Steam ve kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşan, çocukların çılgınca oynadığı Minecraft’a hacker dadandı.

Daha önce, aralarında rekabet olan hacker grubu Phantom Squad’a ait internet sitelerinin çökertilmesinin sorumluluğunu üstlenen SkidNp isimli hacker grubu, Xbox Live ve Play Station Network’e saldıracağını duyurmuştu. Perşembe günü Xbox Live saldırısını üstlenen grup, tek hedefinin bu olmadığını açıkladı.

Yabancı bir internet sitesine konuşan grup üyesi, Steam ve Minecraft sunucularına da saldıracaklarını söyledi. Hacker grubunun neden oyun platformlarına saldırı yaptığına değinen üye, Microsoft, Sony ve Valve gibi şirketlerin daha iyi önlem almalarını istedikleri için bu saldırıları yaptıklarını söyledi.

“5 dolarlık bir booter’a sahip olan herkes doğru bir IP ile Xbox’ı çökertebilir” diyen grup üyesinin açıklamalarına paralel olarak, Anonymous da konu hakkında açıklama yapmış ve saldırı sonucu PSN veya Xbox çökerse bunun tek sorumlusunun Microsoft ve Sony olacağını söylemişti.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons