Windows RT ve Windows Phone 8 Birleştirilecek | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Windows RT ve Windows Phone 8 Birleştirilecek

Can Devecioğlu
tarafından 30 Ağustos 2013 Cuma
Tablet bilgisayar pazarından umduğunu bulamayan Windows RT işletim sisteminin, Windows Phone 8'in tablet haline dönüştürüleceği söyleniyor. Söylentiler doğruysa iOS ve Android işletim sistemlerinde gördüğümüz entegrasyon, Microsoft'un satışlarını arttırabilir.
 

Microsoft cephesindeki en güncel işletim sistemi olan Windows 8 ile birlikte tanıtılan Windows Phone 8 ve Windows RT işletim sistemleri çoğunlukla kullanıcılar tarafında eleştiri almakta. Bu eleştirinin sebebi ise Windows RT’nin Windows 8 işletim sistemiyle birlikte anılması ancak sunduğu özellikler ve beraberinde gelen kısıtlamalar ile alışılan Windows deneyiminden çok uzak olması. Bu sebeple tablet bilgisayar pazarında istediği başarıyı elde edemeyen hatta zaman zaman Microsoft tarafından resmi satış rakamları gizlenen Windows RT işletim sistemini tekrar kullanılabilir halde sunmak için Windows Phone 8 işletim sistemiyle birleştirme çalışmalarının başladığına dair bazı iddialar ortaya atıldı.

Android ve iOS platformlarında gördüğümüz tablette ve telefonda aynı işletim sistemi mantığı hem kullanıcı tarafından hem de geliştiriciler tarafından oldukça büyük kolaylıklar sağlamakta. Ancak Microsoft’un sunduğu mevcut imkanlar dahilinde eğer bir geliştiriciyseniz, yayınladığınız uygulamayı Microsoft cephesi için hem Windows Phone 8’e hem Windows RT’ye hem de Windows 8 işletim sistemine uyarlamak oldukça zahmet gerektiriyor.

Söylentiler doğruysa önümüzdeki aylarda Nokia, Samsung ve HTC akıllı telefonlarda gördüğümüz Windows Phone 8 işletim sisteminin tabletlere uyarlanmış versiyonu şeklindeki cihazlar ortaya çıkacaktır. Nitekim kullanıcılar, üreticiler ve geliştiriciler için bu durum günümüzde en çok kullanılan yöntem.

Windows RT’nin Windows Phone 8’in tablet versiyonuna dönüştürülmesi satışları arttırır mı?

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons