Windows XP'de Tehlikeli Güvenlik Açığı! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Windows XP’de Tehlikeli Güvenlik Açığı!

Tufan Yıldız
tarafından 30 Kasım 2013 Cumartesi
Microsoft'un 5 ay sonra fişini çekeceği Windows XP'de tehlikeli güvenlik açığı oluştu. Kötü amaçlı hackerlar tarafından hazırlanan PDF formatlı dosya hemen hemen tüm Windows XP kullanıcılarını tehdit ediyor. Detaylar haberimizin devamında.
 

Yılların eskitemediği, kullanıcıların halen ısrarla kullanmaya devam ettiği işletim sistemi Windows XP’de güvenlik açığı bulunuyor. Microsoft’un 5 ay sonra desteğini tamamen keseceğiz Windows XP kullanıcıları dikkatli olması gerekiyor.

Microsoft’un yaptığı açıklamasına göre kötü niyetli bilgisayar korsanları tarafından hazırlanmış PDF dosyasını yanlışlıkla açan kullanıcılar güvenlik tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Özel olarak hazırlanmış olan yazılım kullanıcıların kimlik bilgilerinden tutun banka hesap bilgilerine kadar ulaşabiliyor.

Microsoft bu güvenlik açığını kapatmak için kolları sıvamış durumda. Microsoft, yakın zamanda Windows XP kullanıcılarına sunacağı yama ile güvenlik açığı tamamen ortadan kalkacak. Fakat hazırlanacak olan güvenlik yamasını beklemek istemeyen kullanıcılar istediği taktirde NDProxy.sys dosyasını silebilir ve Null.sys dosyasını yeniden yönlendirebilir. Fakat bu konuya hakim olmayan kullanıcıların Microsoft tarafından hazırlanacak olan yamayı beklemelerini tavsiye ediyoruz. Aksi taktirde işletim sisteminiz geri döndürülemez veri kayıplarına yol açabilir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons