Mozilla 25 Dolarlık Telefon Projesini İptal Etti | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Mozilla 25 Dolarlık Telefon Projesini İptal Etti

Ufuk Atılgan
tarafından 25 Mayıs 2015 Pazartesi
Mozilla'nın büyük ses getiren 25 dolarlık akıllı telefon projesi iptal oldu. Mozilla hedeflerini daha üst noktalara taşıyor.
 

Geçtiğimiz yıl internet tarayıcısı Firefox ile elde ettiği büyük kitleye yeni hizmetler sunmaya başlayan Mozilla, Firefox OS işletim sistemini tanıtarak, işletim sistemini kullanacak olan cihazlar için Alcatel, Huawei ve ZTE gibi köklü firmalar ile anlaşma yapmıştı.

Firefox OS ile çalışacak olan cihazlar üretilmesini isteyen Mozilla, herkes tarafından kolay bir şekilde kullanılabilecek işlevsel cihazlar üretmek istiyordu. Bu sebeple üretecekleri cihazların 25 dolar gibi düşük bir fiyattan satılacağını söylemişlerdi.

Mart ayında Mobile World Congress 2015’te tanıtımı yapılması beklenen bu cihazlar hakkında bugüne kadar hala bir haber gelmiyordu.

Uzun süreli sessizlik ise Mozilla CEO’su Chris Beard’ın açıklaması ile bozuldu. Açıklamalarda 25 dolarlık telefon projesinde yeterli isteği ve arzuyu göremediklerini ve uygun fiyatlı cihazlar yerine daha üst düzey deneyim sağlayacak cihazların üretimine geçmeyi düşünüyoruz ifadeleri yer aldı.

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons