Mozilla Firefox'da Büyük Güvenlik Açığı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Mozilla Firefox’da Büyük Güvenlik Açığı

Ufuk Atılgan
tarafından 8 Ağustos 2015 Cumartesi
Firefox tarayıcısı üzerindeki bir açıktan yararlanarak kullanıcıların tüm dosyalarını ele geçiren bir virüs olduğu açıklaması yapıldı.
 

Mozilla, Rusya çıkışlı bir haber sitesinde yer alan reklamın içinde ilginç bir virüse rastladı. Firefox tarayıcısındaki bir güvenlik açığından yararlanarak sisteme sızan bu virüs dosyalarınıza erişerek gizli bir şekilde Ukrayna sunucusuna yüklüyor.

Firefox’un PDF okuyucusu ve JavaScript dosyalarına erişen bu virüs çeşitli kodlar yaratıyor. Yaratılan bu kodlar sayesinde ise virüs tüm dosyalarınıza erişerek sizin izniniz olmadan dosyalarınızı farklı bir kaynağa aktarıyor.

Bu açıktan yararlanan virüs öncelikli olarak Windows işletim sistemi kullananları hedef alıyor. Mac sahipleri ise şimdilik Firefox tarayıcısına bulaşmış olan bu virüsten etkilenmiyorlar. Fakat Mac kullanan kişilerin de Firefox tarayıcısı kullanırken dikkatli olmalarında yarar var.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons