Mozilla, Türkiye için Yandex ile Anlaştı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Mozilla, Türkiye için Yandex ile Anlaştı

Arman Emyan
tarafından 26 Mart 2015 Perşembe
Google ile anlaşmasını bozan ve çeşitli ülkelerde arama motoru konusunda anlaşma yapan Mozilla, Türkiye'de Firefox kullananlar için Yandex ile anlaşma yaptı.
 

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Google ile yollarını ayıran Mozilla farklı ülkeler için arama motoru hizmetlerini geliştirmeye devam ediyor.

Amerika’daki Firefox kullanıcıları için Yahoo ile anlaşan Mozilla, Rusya’da Firefox kullananlar için de Yandex ile anlaşmıştı.

Amerika ve Rusya için yapılan bu anlaşmalar sonrasında sıra artık Türkiye’ye geldi. Türkiye’de kullanılacak olan arama motoru Yandex olarak seçildi. Artık Türkiye’de Firefox kullananların varsayılan arama motoru olarak Yandex gelecek.

Resmi olarak açıklanan bu yenilikten memnun kalmayan kullanıcılar, kullandıkları tarayıcının ayarlarından varsayılan arama motorlarını tekrar değiştirebilecekler. Eğer alıştığınız bir varsayılan arama motoru kullanıyorsanız Ayarlar kısmından varsayılan tarayıcı ayarınızı eski haline getirebileceksiniz.

 

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons