Alan Adı Satın Alma Muhteşem Rehber | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Alan Adı Satın Alma Muhteşem Rehber

tarafından 19 Eylül 2016 Pazartesi

 

Alan Adı Satın Alma Muhteşem Rehber

alan-adi-satin-alma-mutesem-rehber-1

Alan adı satın alma muhteşem rehber olarak buradan alan adının nerede nasıl kullanılacağı konusunda öncelikle bilgi vermek daha doğru olacaktır. Çünkü alan adı kuracağınız web sitesi için bir simge ve değişmeyen adı olacaktır. Eğer ticari bir işlem yapacaksanız sizin mağazanız ve şirketiniz olacağı için bu noktadan tanınmanız sağlanacaktır. Alan adı oluşturmada alan adı satın alma muhteşem rehber kullanımı sizlere yol gösterici olacaktır. Alan adı oluştururken çok dikkatli olmanız gerektiğinden bu konuda uzmanlaşmış kuruluşlardan yardım almanız daha mantıklı ve size hız kazandıracaktır. Çünkü bir web sitesi hazırlamak içini doldurmak tasarımını yapmak çok uzun zaman gerektireceğinden işlemelerinize bir an önce başlamanızı sağlayacaktır. Alan adı satın alma muhteşem rehber olarak sizlere en önemli tavsiyemiz hazır web sitesi kullanarak şablonunu yerleştirmek olmaktadır.

Bu site için kullanacağınız alan adı da yine size web sitesi kurulumu sağlayan kuruluş tarafından en detaylı bir şekilde anlatarak kullanmanız sağlanacaktır. Alan adı kullanımı sadece kullanan için önem arz etmeyip asıl bunu kullanarak web sitesini ziyaret edecek olan müşteriler açısından önemli olmaktadır . Çünkü alan adınız eğer detaylı plan lanmadı ise ve alan adı aramalarında kolay bulunmuyorsa o zaman kurduğunuz web sitesi fazla uzun ömürlü olamayacaktır. Çünkü web sitesi kuruluş amacı bol ziyaretçi kabul ederek işlem yapmak olduğundan dolayı alan adınızı tanımayan bulmakta zorluk çeken müşterileriniz sizin alan adınıza yakın olan diğer web sitesi üzerinden işlemlerini yaparak alan adınızın ve web sitesi olarak kurduğunuz firmanızın yıpranmasına neden olacaktır.

alan-adi-satin-alma-mutesem-rehber

Alan adı satın alma muhteşem rehber kullananlar bu konuda aldıkları bilgiler doğrultusunda daha bilinçli hareket ederek almak istediklerini en verimli şekilde elde ederek işlemlerini yapmaktadırlar. Alan adları öncelikle bir yıllık kullanıma açık olsalar da anlaşmalara bağlı olarak bazen iki veya üç yıllık alan adları da kullanıma sunulmaktadır. Bu şekilde elde edilen alan adları belirlene süre içinde yapılan ödeme karşılığında tüm kullanım hakları web sitesi sahiplerinde olurken yönetimi ve güncelleme işlemleri kurucu firma tarafından yapılmaktadır. Sözleşme süresi dolduğunda eğer tekrar bir sözleşme yapılarak yıl bazında yenileme yapıldığı takdirde aynı esaslarda devam ederken eğer ödeme yapılmadığında herhangi bir kullanım hakkı kalmayarak özelliğini yitirmektedir.

Alan adı satın alma muhteşem rehber olarak tavsiye edilen alan adları özellikleri bakımında öncelikle anlaşılır ve kısa olması bunun yanında alt alan adlarını da barındırması gerektiği konusunda tavsiyede bulunulmaktadır. Alan adınızın anlam bakımından global olması kullanımında kolaylık sağlayacaktır. Alan adınızın bir yada iki kelime içeren ifadelerden oluşması gerekmektedir. Bunun yanında dikkat etmeniz gereken noktalar. Alan adınız com uzantılı olmalıdır Alan adınızı alırken hangi serverden yayın yapacağını iyi bilmeniz gerekmektedir Alan adınız kısa bir sözcükle web sitenizi ifade edebilmelidir Alan adınız yaptığınız işin içeriğini anlatır nitelikte olmalıdır Alan adınız arama motorlarında ve adres çubuklarında kolay yazılabilir olmalıdır Günümüzde alan adı temin edebileceğiniz bir çok web sitesi mevcuttur önemli olan doğru kullanımı kolay kullanımı sizlere sunarak kuracağınız web sitesi aracılığı ile geniş kitlelere ulaşmanızı sağlayabilmesi olmaktadır. Alan adınızın arama motorlarına gerek kalmadan bulunmasını sağlayabilmeniz için sık kullanılan alan adlarına yakın kelimeler kullanmanız sürekli üst sıralarda benzer alan adları arasında yer almanızı sağlayacaktır.

Benzer Yazılar

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons