Android'te Tuş Kilidi Sorunu | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android’te Tuş Kilidi Sorunu

Ufuk Atılgan
tarafından 2 Şubat 2014 Pazar
Tuş kilidini unutanların çok işine yarayacağını düşündüğüm makalemi sizlerle paylaşıyorum. Umarımki işinize yarar. Detaylar yazımızın devamında
 

Merhabalar;

Android telefonların yaygınlaşması ile başlayan ve tüm kullanıcıların başına gelen bir sorundan bahsedeceğim size. Telefon tuş kilidini unutanlar yada yanlışlıkla defalarca yanlış girenler veya baskaları tarafından telefonu defalarca yanlış şifre denemesine maruz kalanların içine düştüğü bir sorun.

Bu sadece bir sorun değil hatta siz telefonunuzu resetlemek isteyebilir yada fabrika ayarlarına geri döndürmeyi arzu edebilirsiniz. Bunun için sizlere telefonunuzda ne yapabiliceğinizi anlatıcağım.

Bu az önce benimde başıma geldi ve aslında bunu sitemizde yazarak sizinle paylaşma gereği duydum yani araştırmalarıma göre çoğu site de bu açıklanmış ancak tam net bir dille anlatılmadığı için çoğu kullanıcı maduriyetini giderememiş. Ben kendi telefonum General Mobile FOX olduğundan buna göre anlatıcam muhtemelen android telefonların çoğunda bu işlem uygun olucaktır.

Öncelikle yapmamız gereken şey telefonumuz açıksa tamamen kapatalım ve bataryasını çıkartalım yaklaşık 5 – 10 saniye bekledikten sonra bataryayı geri takıyoruz (içinde hat yada hafıza kartı olması yada olmaması önemli değil) sonra sırasıyla arama tuşu sonra ses açma tuşu sonrasında power yani açma kapama tuşuna basıyoruz ve bekliyoruz. Karşımıza çıkan seçeneklerden wipe data/factory reset i seçiyoruz ve çıkan ekrandan yes / delete all user data seçeneğini seçiyoruz.
Bu yapılan işlemler neticesinde cihazınız formatlanmaya başlıyor. Önemli bir uyarı bu işlemler cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürür ve içerisinde bulunan sistem dosyaları hariç tüm bilgilerinizi siler. Tüm işlemler bittikten sonra reboot system now seçeneğine gelip işlemleri sonlandırıyoruz. Daha sonra işlem bittiğinde Android simgesi ve altında acil arama ve dil seçin seçeneği var oradan dil i seçiyorsunuz ve android simgesine tıklıyorsunuz. Daha sonra ileri tuşlarını tıklayarak telefonunuzu ilk almış gibi ayarlayıp dilediğiniz gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ediyor ve bir daha ki yazımda buluşmak üzere hoşçakalın.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons