Bilgisayarınızı Hızlandıracak Püf Noktalar | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Bilgisayarınızı Hızlandıracak Püf Noktalar

tarafından 5 Eylül 2016 Pazartesi

 

Bilgisayarınızı Hızlandıracak Püf Noktalar

 

bilgisayarinizi-hizlandirmanin-puf-noktasi

Tarayıcılar ön belleklerinde biriken çerezler nedeniyle ağır çalışabilirler. İsterseniz https://www.piriform.com/ccleaner adresinden CCLEANER programını indirerek bunları bertaraf edebilirsiniz. Bu program, kaldırıldığında bilgisayarınızın kayıt defterinde sürekli izler bırakan uygulamaların artıklarını silmek ve kayıt defterinizi rahatlatmak için de size kolaylık sağlar. Bunun yanında kullanmadığınız uygulama ve programları bilgisayarınız dan kaldırmanız bilgisayarın randımanını arttırır. Başlat menüsünde arama kısmına “services.msc” yazdığınızda göreceğiniz üzere ve arka planda otomatik olarak çalışan bir sürü lüzumsuz Windows hizmeti bulunmaktadır.

Bunların -Windows Olay Günlüğü -İş İstasyonu -Office Software Protection Platform -Görev Zamanlayıcı -Windows Defender (Zaten antivirüs Programınız var ve kullanmıyorsanız) -Live ID Sign-in Asistant -Windows Update -Bitlocker Sürücü Şifreleme -Bluetooth Destek Hizmeti -Windows Media Center Zamanlayıcı Hizmei -Faks -Windows Card Space -Uzaktan Erişim Bağlantı Yöneticisi -Uzak Kayıt Defteri -Akıllı Kart -Uzak Masaüstü Yapılandırması -Tablet PC Giriş Hizmeti -Telefon -Uzak Masaüstü Hizmetleri -Windows Olay Toplayıcısı -Windows Hata Raporlama Hizmeti -Windows Uzaktan Yönetim -Windows Media Player Ağ Paylaşımı Hizmeti Yanlarındaki onay kutucuğunu kaldırıp uygula ya tıklayınız. Bu şekilde gereksiz hizmetlerden kurtularak bilgisayarınızı hızlandırmış olursunuz. Sürücünüz bir çok programın kurulmasıyla düzensiz depolamadan dolayı yavaşlar. Bunun önüne geçmek için, Başlat menüsüne “disk” yazdığınızda Disk Birleştirici ve Disk Temizleyicisi karşınıza çıkar bu ikisini çalıştırarak, bilgisayarınızın veri akışını hızlandırma ve performansını arttırıp temizleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Yüklediğiniz programlardan bazıları ısrarla bilgisayarınızın açılışında çalışma eğilimindedir. Hızlı açılan ve hızlı çalışan bir bilgisayar için arka planda ne kadar az program çalışıyorsa o kadar iyidir. Bunun için Başlat menüsüne “msconfig” yazarak başlatma sekmesinde AntiVirus programınızdan hariç geriye kalanları devre dışı bırakmanız mümkündür. Bahsetmek istediğimiz hususların da ötesinde şunu söylemeye gerek duyuyoruz. Her ne kadar bilgisayarınızı hızlandırmak için saydıklarımızı yapsanız da işlemciniz ve Ram belleğiniz ve de Ekran kartınızın iyi olması her zaman bilgisayarınızın kasılmaması açısından ve performansı açısından mutlak önem arz eder. Bilgisayarınızda yapacağınız bütçenize göre birkaç değişiklikle daha iyi performans alabilirsiniz. Sayfamızda internet ortamında size yararlı olacak ve bilgisayarla ilgili işlerinizi kolaylaştıracak pratik ve faydalı bilgiler vermeye devam edeceğiz. Bizleri takipte olun.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons