Casper VIA Serisinde Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Casper VIA Serisinde Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

Mutlu Şen
tarafından 12 Şubat 2015 Perşembe
Casper'ın son zamanlarda çok konuşulan VIA serisinde telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürüp, nasıl format atabileceğinizi anlatıyoruz. Detaylar yazımızın devamında.
 

Merhabalar arkadaşlar, bugün sizlere Casper’ın VIA serisindeki telefonlarda nasıl format atılacağını göstereceğim, 2 türlü format yolu bulunmaktadır, bunlardan 1.Ayarlar menüsünden 2. ise Tuşlama ile yapacağınız formatlama işlemidir…
Bildiğiniz gibi Casper’ın VIA ailesi ekonomik ve performans bakımından çok iyi.Ülkemizde satışa sunulduğundan itibaren belkide sekiz çekirdek denince akla gelen ilk akıllı telefon Casper VIA serisindekilerden bir tanesi olmaktadır.Intel turbo işlemci ile yüksek performans sağlayan VIA serisi fiyatıyla da rakiplerine resmen meydan okumuştu.Biz de bunları göz önünde bulundurarak sizi bilgilendirmek amaçlı bu makaleyi yazmış bulunmaktayız.İsterseniz zaman kaybetmeden işlemlere geçelim;

(Anlatılan işlemler Casper VIA V8-C modelini örnek alarak anlatılmıştır, tahminen diğer modellerde de aynıdır fakat farklılıklarda olabilmektedir.)

I.Ayarlar Menüsünden Formatlamak

** Arkadaşlar öncelikle her zaman dediğim gibi işlem oldukça basit “Ayarlar>Yedekle ve Sıfırla” bölümünden telefonunuzu ilk aldığınız güne döndürebilirsiniz.

II.Tuşlama ile Formatlamak

Not: Cihazınız kesinlikle tamamiyle kapalı olması gerekmektedir.

* Cihazınızdan Güç Tuşu ( Power Button ) , Ses Azaltma ve Ses Yükseltme Tuşu( Volume Button “-“ AND Volume Button “+”) na aynı anda basmanız gerekmektedir.
* Yeni bir pencere açıldığında Ses Yükseltme ( Volume Button + ) tuşuna basarak “Recovery Mode” kategorisine giriniz.
* “Recovery Mode” kategorisi açıldıktan sonra hemen aynı şekilde “Vipe Data Factory” öğresine gelip telefondaki tuş bölümünde yer alan BU tuşa tıklıyoruz.
* Seçtikten sonra Evet (YES) e tıklayıp ardından da “Delete All User Data” öğresini yine aynı şekilde Ses Azaltma ( Volume Button – ) Tuşu ile gelip sol en alttaki BU tuşa basıyoruz.
* Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra gelen ekranda yine Ses Azaltma ( Volume Button – ) tuşu ile “Reboot System Now” öğresine geliyoruz ve yine ekrandaki BU tuş ile seçip, telefonunuzu ilk gün ki haline döndürebilirsiniz.

casperviaseçeneklertuşu


Toplam 1 Yorum Var

  1. Çiğdem dedi ki:

    Formatlarken yanlışlıkla fastboot tuşuna bastım ne yapmalıyım

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons