CD'de Autorun (Otomatik Başlatma) Nasıl Yapılır? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

CD’de Autorun (Otomatik Başlatma) Nasıl Yapılır?

Mutlu Şen
tarafından 22 Ocak 2014 Çarşamba
Bu yazımızda CD'de Autorun yani otomatik başlatmanın nasıl yapılacağını sizlere anlatacağız. Detaylar için yazımızın devamını okumanızı öneriyoruz.
 

Autorun (Otomatik Başlatma) yapmak aslında çok kolay. Size 8 adımda autorun(otomatik başlatma) nasıl yapılır onu göstereceğim. Hemen anlatıma geçmek istiyorum.

İndirmeniz Gereken Program: Ashampoo® Burning Studio 14 (Trial) – Görüntüdeki program “12” versiyonuna aittir.

İndirmeniz Gereken Program: Ashampoo® Burning Studio FREE (FREE) – Orjinal sitesindeki programdır.

1-Program’ı açıyoruz.
Karşımıza Çıkan Ekran:

ScreenHunter_2

2-Karşımıza çıkan ekran’dan “Dosya ve Klasörleri Yazdır>Yeni Disk+Otomatik Başlat”a tıklıyoruz.
Karşımıza çıkan Ekran: 

ScreenHunter_3

3-Açılan pencerede size yazdırmanız gereken dosyaları eklemenizi istiyor. CD’ye yazmak istediğiniz dosyaları tutup boş beyaz alana sürükleyebilirsiniz. Ya da “ekle” butonundan da ekleyebilirsiniz. Dosyaları ekledikten sonra “İLERİ” butonuna tıklıyoruz.

Not:Bu arada alt tarafta bir çizelge göreceksiniz, o çizgedeki “mavi” alan siz dosya yükledikçe, dosyasının boyutunun olduğu yere kadar yükselir.

İleri dedikten sonra karşımıza çıkan ekran:

ScreenHunter_4

4-Buradan “Etkin Menü” bölümünü işaretleyip “İLERİ” butonuna tıklıyoruz.
Karşımıza Çıkan Ekran: 

ScreenHunter_7

5-Bu bölümde “Biçim” kategorisine dokunmuyoruz. “Ürün Başlığı” olan yere CD’nin başlığı yazılacak .Müzik eklemek isterseniz “Gözat”a tıklayın, hangi müziği eklerseniz ekleyin program bu şarkı süresini dosya boyutuna bağlı olarak azaltıyor(Maksimum 30saniye). İkon bölümünde “ikon”unuz var ise ekleyin yoksa direk “İLERİ” butonuna tıklayın.

Karşımıza Çıkan Ekran:

ScreenHunter_8

6- Burada CD’yi taktıktan sonra ekrana otomatik bir ekran gelir. O ekran’daki resmi ayarlayabilirsiniz. Ekranda kalma süresi’de altta belirtilmiş. Süreyi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Sağ tarafta da programın kendine özel ekranları bulunmaktadır, bunlarıda kullanabilirsiniz.

Not:Kendinize ait bir resim eklemek isterseniz resmin boyutuna dikkat edin. Resmin boyutu Bilgisayar’ın ekran çözünürlüğüne uygun bir şekilde yapılmalıdır. Bilgisayarınızın Ekran Çözünürlüğü 1440×900 ise resmin boyutu 1024×768 olabilir.

Resmi ekleyip “İLERİ” butonuna tıkladıktan sonra karşımıza çıkan ekran: 

ScreenHunter_9

7-Evet en önemli yerlerden bir tanesi burası. Burada buton felan her türlü şey ekleyebiliriz. Burası bizim “menü”müz. Sol taraftan bi tane yeni buton ekleyin. Sonra ekranda böyle bir buton belirecek;

ScreenHunter_5
Burada buton’un üzerine x2 kere tıklayıp, butonun işlevini ayarlıyabilirsiniz. Kendinize ait menüler tasarlıyabilirsiniz.(başlat,çıkış) vs gibi. Evet butonları ayarladıktan sonra “İLERİ” butonuna tıklıyoruz.

Karşımıza Çıkan Ekran: 

ScreenHunter_6

8-Bu bölümde program dvd sürücünüzde “CD” olup olmadığı kontrol ediyor,bir sorun olmazsa “DVD Yaz” butonuna tıklayıp yazma işlemine başlayabilirsiniz.

Not:Yazma işlemi başladıktan sonra asla cd’yi cd sürücünüzden çıkarmayınız veya programı kapatmayınız.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons