Domain Nasıl Alınır Mutlaka Okuyun | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Domain Nasıl Alınır Mutlaka Okuyun

tarafından 21 Eylül 2016 Çarşamba

 

Domain Nasıl Alınır Mutlaka Okuyun

 

Domain nasıl alınır mutlaka okuyun çünkü domain almak yani alan adı satın almak kuracağınız web sitesi adı ve rehberi olacağı için seçimlerinizde çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu alanda yapılacak çalışmalarda bir çok site artık bu tür çalışmaları hazır olarak müracaat edenlere çok hızlı bir şekilde temin etmektedir. Sadece yapılması gereken web sitenizi kurarak şablonunuzu yerleştirmeniz ve servere bağlanmanız yeterli olmaktadır. Fakat bu konuda dikkat etmeniz noktalar bulunmaktadır bu noktaları atladığınızda belki bir domain edinebilirsiniz fakat ömrü fazla uzun olmayabilir. Alan adı satın alma muhteşem rehber olarak izlemeniz gereken adımlar olarak; Domain nasıl alınır mutlaka okuyun almak istediğiniz alan adınız yani domain önemli olmaktadır.

domain-nasil-alinir-mutlaka-okuyun

domain-nasil-alinir-mutlaka-okuyun-1

Bunun tespitini yapmak için internet dünyasını çok iyi tanımanız ve bu konudaki analizleri en ince detayına kadar incelemiş olmanız gerekmektedir. Alacağınız domain sizi tanıtacağı için uzun sözcükler normal kişilerin sahip olduğu adlar gibidir. Kişinin adı uzun ise söylemesi ve hitap etmesi zor olacağı için kısaltmalar kullanılmaktadır. Fakat web sitesi kullanımında yapılacak bşr harf kısaltması dahi web dünyasında var olan diğer adreslere yönelmeye neden olacağı için olabildiğince kısa adlar kullanmak akıllıca seçim olacaktır. Domain nasıl alınır mutlaka okuyun alacağınız domain günümüzde en sık kullanılan com uzantısı altında kullanılması daha verimli bir sonuç elde etmenizde faydalı olacaktır. Nasıl ki gündemde ki bir olay sürekli anılırken bilinen akılda kalan adı ile anlatılır ve anımsanırsa com uzantısında akılda kalıcı ve hafızalarda yer etme konusunda kullanışlı ve fazla detay gerektirmeyen türde olması avantaj sağlamaktadır.

Domain nasıl alınır mutlaka okuyun domain kısa olmasının yanında asıl önemli olan anlaşılır olması gerekmektedir .çünkü anlaşılamayan bir domain kullanıcıyı kendinden uzaklaştıracağından web sitesi olması gereken noktaya ulaşamayacaktır. Bir web sitesi kuruluş amacı olarak en fazla ziyaretçi kabul ederek reklam ve satılan ürünlerin tanıtımını yapabilmesi hedeflenirken sadece domain den dolayı ziyaretçi alması pekte tercih edilen bir yöntem olmayacaktır. Bu açıdan bakıldığında domain yaptığınız işi ve web sitesi içeriğini en kısa kelimeler ve ifadelerle anlatabilir olması gerekmektedir. Domain nasıl alınır mutlaka okuyun burada biraz öncede anlatmak istediğimiz gibi önemli olan seçtiğiniz domain yaptığınız işi yansıtan ilk bakışta satıla ürün ve ya hizmetin hakkında ön bilgi oluşturacak nitelikte bir veya iki sözcükle anlatabilir olması gerekmektedir.

Domain nasıl alınır mutlaka okuyun çünkü domain alındığı yerde tanımlanmış olan şifre ve kullanıcı adının belirlenmesi önemli olmaktadır. Bu alan adı yani domain oluşturma aşamasında kayıt altına alınarak bir sonraki işlemlerde sürekli kullanılacaktır. Gerçek ve sürekli kullanılan e-posta olması gerekir ki güncellemeler ve yeniliklerden haberdar olunması için e-posta iletişim aracı olarak kullanılacaktır. Bundan dolayı e-posta hesabınız sürekli canlı ve kullanılabilir özellikte olması domain aldığınız site tarafından sizlere gönderilecek değişiklikler ve güncelleme bilgileri e-postanıza gönderilerek domain kullanımında avantajlar sağlayacaktır. Alına domain DNS ayarları yapıldıktan sonra yayın yapacağı server aracılığı ile web sitesi kullanıma başlayarak tüm alışverişlerinizi ve hakkınızda bilgi almasını istediğiniz kitleye tüm bilgileri en kolay bir şekilde iletmeniz mümkün olacaktır. Burada önemli olan domain işlemlerinde tamamında gerçek bilgilerin kullanılması önemli bir konu olmaktadır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons