Facebook'ta Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebook’ta Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Tufan Yıldız
tarafından 15 Ağustos 2014 Cuma
Facebook son güncellemeyle birlikte haber kaynağında görüntülenen Facebook'un otomatik video oynatma seçeneği kotalı internet kullanıcılarının düşmanı haline geldi. Eğer sizde otomatik video oynatma özelliğinden rahatsızsanız yazımızın devamını okumanızı tavsiye ediyoruz.
 

Facebook’un yeni özellikleri arasında en çok dikkat çekenlerden birtanesi olan otomatik video oynatma özelliği kimi kullanıcılar tarafından hoş karşılansada kimi kullanıcılar tarafından da olumsuz karşılanmış durumda. Videoların haber kaynağında sessizce oynatılması ve tıklandığında sesli bir şekilde devam etmesi kotalı internet kullanıcılarını olumsuz yönde etkiliyor.

Eğer sizde bu durumdan rahatsızsanız yapmanız gerekenler çok basit. Facebook’un web sürümünde bu özelliği kapatmak için profilimizin sağ üst köşesinde bulunan ayarlar kısmına geliyoruz. Ayarlar sayfası açıldıktan sonra sol tarafta bulunan videoları tıklıyoruz ve videoları otomatik oynat seçeneğinden özelliği kapatıyoruz.

Android platformunda kapatma

Eğer bu özelliği Android işletim sistemli cihazınızda kapatmak istiyorsanız, Facebook uygulamasında bulunan menü kısmına geliyoruz. Yardım ve ayarlar kısmından uygulama ayarlarını seçiyoruz. Genel ayarlar bölümünün altında bulunan video otomatik oynatım seçeneğinden kapatıyoruz.

iOS platformunda kapatma

Eğer otomatik video oynatma özelliğini iOS işletim sistemli cihazınızda kapatmak istiyorsanız, cihazınızın ayarlarına girip Facebook kısmına geliyoruz. Facebook kısmında ayarlara tekrar bastığımızda video bölümünün altında İngilizce olarak yazan Auto-play’i seçerek off yapmamız yeterlidir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons