Fotoğrafçılıkta Flaş Kullanımı Nasıl Olmalıdır | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Fotoğrafçılıkta Flaş Kullanımı Nasıl Olmalıdır

tarafından 5 Temmuz 2016 Salı

 

Fotoğrafçılıkta Flaş Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Flaş sokak fotoğrafçılığı için tavsiye edilecek bir teknik olmaması nedeniyle, mecbur kalınmayan haller dışında kullanmamanız gerektiğini düşünüyorum. Ağır ve yoğun ışık koşullarında, örnek olarak gecenin geç saatlerinde yada ışığın çok fazla düşük olduğu pozisyonlarda kullanma ihtiyacı duyabilirsiniz yalnız flaş ışığının gece karanlığında sizi görünür hale getirir ve sokak fotoğrafçılığı için de çok ciddi olan,görünmezlik durmunu ortadan kaldırmaktadır.

Sokak Fotoğrafçılığında Flaş

Flaş ışığını keyifli ve yaratıcı kareler ortaya çıkarmak için bir teknik biçimde da kullanabilmeniz mümkün. Bu tekniği doğru uygulayabilmek için çeşitli testler yaparak ne tür resim sonuçlara erişebileceğinizi daha önceden tecrübe etmelisiniz. Örneğin flaşı ortam pozu üzerine dinamik objeleri sabitlemek için dolgu biçimde kullanarak dinamik ve yaratıcı kareler üretebilirsiniz.Direkt flaş ışığının çok sert bir karakteri olmaktadır. Flaşı direk öznenize patlattığınızda ana konu dışında kalan bütün materyaller ve nesneler karanlıkta kalır.

Fotoğrafçılıkta Flaş Çeşitleri Nelerdir?

Bu tür direk flaş kullanımları çoğunlukla tavsiye edilmemesine rağmen seyreken de olsa çok fazla etkili fotoğraflar ortaya çıkmasını sağlayabilir. Çeşitli tekniklerle direk flaş kullanımının üstün ve baskın opsiyonunu ortadan kaldırabilirsiniz. Hareketli bir flaşınız varsa, ışığı yumuşatmak için flaşınızın kısmını yukarıya, sağa ya da sola çevirerek kullanabilmeniz mümkün. Bunu fotoğraflarınız da uygulayabilmeniz için çekim yaptığınız mekânda, flaş ışığının onu yansıtabilecek bir yüzeye  ihtiyacınız bulunmaktadır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons