Google Link URL Kısaltma Nedir? Nasıl Kullanılır? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google Link Kısaltma Nedir? Nasıl Kullanılır? “Goo.gl”

Tufan Yıldız
tarafından 30 Kasım 2014 Pazar
En çok sosyal medya'da link paylaşımlarında kullanılan link kısaltma hizmetlerinin ne işe yaradığını ve popüler link kısaltma servisi Goo.gl'nin nasıl kullanılacağını bu yazımızda ele aldık.
 

İnternette bir çok kez URL kısaltmalarına muhakkak ki denk gelmişsinizdir. URL kısaltma servislerinin asıl amacı paylaşacağınız URL’nin gizlenmesi ve uzun URL’ler deki görüntü kirliliğini engellemektir. Ayrıca sosyal medyada bu tür link kısaltma servisleri kullanılmaktadır. Sisteme kısaltmak istediğini linki yapıştırmanız yeterlidir. Hemen ardından linkin kısaltılmış haline ulaşabilirsiniz.  Örnek vermek gerekirse Twitter bilindiği üzerine 140 karakterlik bir mikro blog olduğu için link paylaşımlarında sorun yaşayabiliniyordu. Fakat şimdi artık linki yapıştırdığınız taktirde Twitter eğer kısaltılmış bir link yoksa kendi link kısaltma servisini kullanmakta.

goo.gl url kisaltma

Hemen hemen her alanda başarılı olan Google’ın link kısaltma servisi olan goo.gl’den sizlere bahsedelim. Goo.gl, uzun linkleri kısaltmaya yarayan, ayrıca paylaştığınız linkin ne kadar tıklandığı gibi istatistiklerine ulaşmayı sağlayan güzel, sade ve kullanışlı URL kısaltma servisidir. Fakat istatistiklerin kaydedilmesi için Google hesabınızdan giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Goo.gl nasıl kullanılır?

Goo.gl link kısaltma hizmetini kullanmak için sıradan bir bilgisayar kullanıcısı olmanız yeterlidir. Hizmetin zor bir arayüzü olmadığı için tamamen basit bir şekilde bu hizmetten faydalanabilirsiniz. http://goo.gl adresine girerek Paste your long URL here yazan yere kısaltmak istediğiniz linki yapıştırdıktan sonra Shorten URL butonuna tıklamanız yeterlidir. Böylece linkiniz kısaltılmış olacaktır. Yine aynı şekilde aynı adresten paylaştığınız linklerin ne kadar tıklandığı istatistiklerine de ulaşmanız mümkün.

:: Buraya tıklayarak Goo.gl link kısaltma ile ilgili forumumuzdan destek alabilirsiniz. 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons