HTC One Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Nasıl Çekilir? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

HTC One Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Nasıl Çekilir?

Mutlu Şen
tarafından 8 Şubat 2014 Cumartesi
HTC'nin popüler üst segment modellerinden olan HTC One'da ekran görüntüsünün nasıl alınacağını ele aldık. HTC One'da ekran görüntüsünü almak için yapmanız gerekenler çok basit. Detaylar yazımızın devamında.
 

Bildiğiniz üzere HTC’nin amiral gemisi olan HTC One çıktığı günden beri performansıyla göz dolduruyordu. Lakin HTC’nin Türkiye ile fazla ilgilenememesinden dolayı HTC One ile ilgili pek çok soru yanıtsız bırakılmıştı.Fakat Techgriff yönetimi olarak birazda olsa bu konularda size yardım etmek istedik.

Bugün ki makalemizde HTC One’de Ekran Görüntüsü alma’nın yanında daha pek çok şey göstereceğiz.

HTC One gibi yeni nesil akıllı telefonlar’da bu özelliği desteklemektedir.Fakat HTC One’da bu çektiğiniz fotoğraflarla da kendinize videolar oluşturabilirsiniz.

Öncelikle Fotoğraf Nasıl Çekilir?

HTC One’da ekran görüntüsü almak için “Güç düğmesine basılı tutup ses çoğaltma ve azaltma düğmesindeki azaltma düğmesine tıklıyoruz” böylelikle ekran görüntüsü alınmış olunuyor.

htcscreenshot8

Peki Çekilen Fotoğraflar Nereye Gidiyor?

Çekilen fotoğrafların nere gittiğiniz görmek isterseniz “üstteki görev çubuğunu” aşağı indirip sağ en üstteki düğmeye basıyoruz.

htcscreenshot1

htcscreenshot2

Orada “Ekran” adlı bir seçenek olması gerekiyor yoksa eğer,ekranın sağ üste köşesindeki soldan 1.düğmeye tıklayarak aktif edebilirsiniz.

Her neyse Ekran seçeneğinin biraz altında 3 nokta(…) var,ona tıklıyoruz.

htcscreenshot9


Açılan bölümde bizim şuana kadar çektiğimiz bütün ekran görüntüleri bulunmaktadır.
Üstteki 2 yönlü butona tıklayarak fotoğraflarınızı isterseniz Dropbox,Onedrive,Facebook,Twitter,Whatsapp gibi paylaşım seçenekleriyle paylaşabilirsiniz.

htcscreenshot3

Eğer fotoğrafı taşıma,kopyala,yazıcıda çıkarma veya silmek isterseniz yine aynı menüdeki “üst üste” 3 nokta olan butona tıklayıp gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

htcscreenshot4

Oyundayken Fotoğraf Nasıl Çekerim?

Bildiğiniz üzere Android 4.4.2 güncellemesi alan HTC One’da yeni eklenen bir özellikle tam ekran uygulamalarda görev çubuğunu açabilirsiniz.

Bunun için sadece tam ekran modundayken parmağınızı üst parafa bastırıp aşağı doğru getirdiğinizde görev çubuğu açılacaktır.Ordan yine gerekli işlemleri yaparak fotoğraf çekebilirsiniz.

htcscreenshot10

Ama siz istersenizde daha kolay bir yöntem olan “Güç Düğmesi+Ses Kısma” kısayol’u ile ekranınızın görüntüsünü alabilirsiniz.
Not: Kilit tuşuna basın hemen ardından ses kısma tuşuna basın.

Çektiğim Ekran Görüntüsü Fotoğraflarıyla Nasıl Video Oluşturabilirim?

Yine Ekran Görüntülerinizin olduğu yere girin.Oradan parmağınızla ekrana sağa doğru kaydırırsanız “Video Seçkileri” adlı kategoriye gidersiniz.

htcscreenshot5

Yine temalar bölümüne tıklayarak yapacağınız videonun temasını,görüntü biçimini değiştirebilirsiniz.

htcscreenshot6

 

Ayrıca bu videolara siz istediğiniz müzikleride koyabilirsiniz.Bunun için “müzik” bölümüne tıklamanız yeterli olucaktır.

htcscreenshot7

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons