İstenmeyen Reklam Mesajlarını Engelleme | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İstenmeyen Reklam Mesajlarını Engelleme

tarafından 12 Eylül 2016 Pazartesi

 

İstenmeyen Reklam Mesajlarını Engelleme

 

İstenmeyen reklam mesajlarını engelleme konusu hepimizin rahatsız olduğu bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde herkesin elinde cebinde iletişim kurmaya yarayan en düşük özellikli modelden en üst modeline kadar cep telefonu bulunmaktadır. Normal şartlar altında operatörler arasında yapılan iletişim dışında telefonlara sıkça gelen reklam mesajları bazen rahatsızlık boyutuna ulaştıkları olmaktadır. Telefonları geceleri uyku saatimizde kapatmak veya sessiz konuma almak hiçte normal yapılması gereken bir işlem olmazken istenmeyen reklam mesajları yüzünden bu işlemi yapmak zorunda kalmaktayız. Fakat özellikle İnternet aracılığı ile ticaret yapan kuruluşların kısa mesaj olarak göndermiş olduğu bilgilerin kaynağı tanımadığımız firmalardan gelerek hem vaktimizi boşa harcamamıza neden olurken hem de cihazımızı boşuna meşgul etmektedir. İstenmeyen reklam mesajlarını engelleme anlamında yapacağımız son zamanlarda kolaylıklar bu tür mesajlardan kurtulmamızı azaltsa da her gün artan İnternet pazarlama teknikleri yeni firmaların türemesi sonucu arkası kesilmemektedir. Bu aşamada yapılacak işlemlerin başında günümüzde uygulamaya konulmakta olan cezai işlem engellemeden sonraki mesajları içerdiği için yenilerine etki etmemektedir.

istenmeyen-reklam-mesajlarini-engelleme

Bu tür kullanıcılara önceden bilgi verilmeksizin gönderilen mesajlar hukuki boyutu açısından cezai işlemlere tabi tutulmaktadır. Bu sonuçların yeni gönderilen mesajları etkilememesi son zamanlarda İstenmeyen reklam mesajlarını engelleme konusunda yeni yapılabilecek yöntemler aranmaya başlandı. Bu konuda yapılabilecek işlemler ol OPERATÖRÜNÜZE BAŞVURARAK ÇARE ÜRETEBİLİRSİNİZ İstenmeyen reklam mesajlarını engelleme sorununu çözmek için operatörünüz le irtibata geçerek istemediğiniz firmaların ve kuruluşların mesajlarını belirterek filtreleme yöntemi uygulamalarını isteyebilirsiniz. Aynı sistem e-posta servislerinde uygulanarak İstenmeyen reklam mesajlarını engelleme işlemi sağlanabilmektedir. Fakat böyle bir engelleme durumunda bankanızdan veya diğer istediğiniz kurumlarda gelecek bilgi mesajlarını da alamayabilirsiniz. İstenmeyen reklam mesajlarını engelleme konusunda yapacağınız işlemlerin bir diğeri operatörleriniz le yapacağınız sözleşmeleri incelemeden imzalamayınız. Çünkü bir çok operatöre bu tür mesajlar için firmalar ile anlaşmalı olduğu için numaranız bu kuruluşlara verilmektedir. Bu sözleşmelerde bulunan işletmeciden veya diğer firmalarda avantajlı servis ve tarifelerle ilgili kampanya duyuruları gelsin veya gelmesin seçeneği bulunduğunu ve bunu işaretleme diğiniz de gelsin olarak kabul edilerek mesajlar sürekli gelmektedir.

istenmeyen-reklam-mesajlarini-engelleme-2

Bundan dolayı operatörünüzle sözleşme imzalarken tüm detayları okumadan işlemlerinizi sonlandırmayın Mobil uygulamalar içinde Android, İOS, windows phone uygulama mağazalarında bulunan spam engelleme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz . KESİNLİKLE CEVAP YAZMAYARAK DEVAMININ GELMESİNİ ENGELLEYİN İstenmeyen reklam mesajlarını engelleme konusunda yapabileceğiniz davranışlardan en önemlilerinden biriside gelen mesajlara kesinlikle cevap vermeyin. Vereceğiniz cevap devamının gelmesine müsaade ettiğiniz anlamını kazanarak daha seri bir hal alacaktır. Bu şekil aktif olduğunuzu anlayan riskli kuruluşlar bilgilerinize ulaşarak istenmeyen durumların oluşmasına sebep olabilirler. Ticari kuruluşlardan alışveriş işlemlerinizde telefon numaralarınızı vermeyin. Firmalar arasındaki alışverişlerde numaranız bir başka firmaya vererek bu firmalar tarafından da reklam mesajı almanıza sebep olmaktadır. Cep telefon numaranızı hiçbir sosyal ağ üzerinde yazmayınız buradaki numaranız ticari firmaların eline geçerek bu tür mesajların gelmesine sebep olacaktır. İstenmeyen reklam mesajlarını engelleme işlemlerinde gizlilik politikası açısından irtibat kurduğunuz firmaların gizlilik politikası açısından uygulamalarını iyice inceleyin. Çünkü imzaladığınız sözleşmelerde bu tür işlemlerini listelerin en altına yerleştirerek sizinle sonraki zamanlarda iletişim kurabilmek için bilgilerinizi kullanmak maksadı ile koydukları maddeler sizin tarafınızdan kabul edilerek imzalandığında bu anlaşmayı da yapmış olmaktasınız.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons