İzmir Buca’da gayrimenkul yatırımı nasıl yapılır? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İzmir Buca’da gayrimenkul yatırımı nasıl yapılır?

tarafından 1 Aralık 2017 Cuma

 

 

Buca, yatırım ve artan markalı konut projeleri ile gayrimenkul yatırımcısının ilgisini çekiyor. Özellikle Buca konut projeleri ev sahibi olmak isteyenlerin yakından takip ettiği konular arasında yer alıyor.

Türkiye’nin büyükşehirlerinden İzmir son yıllarda konut fiyat artışıyla dikkat çekiyor. İzmir’in en eski yerleşim yerlerinden Buca da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin yakından takip ettiği ilçelerden…Peki, Buca satılık daire fiyatları ne kadar? Buca’da gayrimenkul yatırımı nasıl yapılır? İşte Buca’ya dair merak edilenler…

Konut projelerinde yer alan sosyal donatılarda bölgeye ilgiyi artırıyor.  İzmir’in hemen hemen her yerinden toplu taşıma olanaklarıyla Buca’ya ulaşmak mümkün. Ayrıca Buca’nın ulaşım sorununu kökten çözmesi beklenen Üçyol-Buca Metrosu’nun projesinin tamamlandığını ve temelinin 2018 yılında atılacağı planlanıyor. Buca’ya metronun gelmesiyle beraber emlak fiyatlarında artış yaşanması bekleniyor.

Buca satılık daire fiyatları ne kadar?

Buca satılık evler, Buca kiralık evler ve kiralık ofisler başlığında ihtiyacınız doğrultusunda arama yaparak bölgede fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Zingat.com Bölge Raporu’na göre Buca’da ortalama 100 metrekarelik konut için satış fiyatı 174 bin 864 TL ile 291 bin 400 TL arasında değişiyor.

Buca’da konut metrekare fiyatı en yüksek mahalle

Buca satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.13 artış gösterdi. Buca ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 332 TL oldu. Zingat.com Yatırım Rehberi Ekim 2017 verilerine göre ilçede konut metrekare fiyatı en yüksek mahalle Kuruçeşme oldu. Kuruçeşme’de konut metrekare fiyatı 2 bin 500 TL.

Buca kiralık daire fiyatları ne kadar?

Buca satılık daireler dışında, Buca’da yer alan 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi nedeniyle öğrenci sayısının fazla olması da kiralık daire arayışını sıklaştırıyor. Zingat.com Bölge Raporu’na göre, Buca’da kira fiyatı minimum 836 TL, maksimum 1.394 TL arasında değişiklik gösteriyor. İzmir’de kiraya verilen konutun yatırım geri dönüş süresi 19 yıl olurken, Buca’da 17 yıl buluyor.

Buca’da satılık ev almadan önce dikkat edilmesi gerekenler:

Buca’da satılık ev almadan önce bütçenizi belirleyin.

  • Satılık dairenin krediye uygunluk koşullarını araştırın.
  • Satılık evin fiyatıyla, piyasa değerini karşılaştırın.
  • Satın almak istediğiniz dairede aracı olup, olmadığını mutlaka kontrol edin.
  • Evin sosyal alanlara yakınlığına dikkat edin.
  • Evde kiracı varsa kira sözleşmesi şartlarını değerlendirin.
  • Konutun üzerinde ipotek ya da haciz kaydı olup olmadığını öğrenin.
Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons