LCD Ekranlar Nasıl Temizlenir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

LCD Ekranlar Nasıl Temizlenir

tarafından 7 Eylül 2016 Çarşamba

 

LCD Ekranlar Nasıl Temizlenir

 

lcd-ekranlar-nasil-temizlenir

Kullandığımız cihazların ekranının sağlamlığı bizim için oldukça önemlidir. Bu nedenle bu cihazların hasar görmesini engellemek ve daha temiz bir şekilde kullanmasını bilmemiz gerekir. LCD ekranlar çabuk zarar gören ve yanlış bir temizleme işlemi sonrası görüntü kalitesini elimizden alabilecek zayıflığa sahiptir. Her ne kadar kaliteli bir ürün olarak kullansak bile bu ürüne harcadığımız para küçücük bir hata ile çöpe gidebilir. Çünkü bazı ekranların garantisi ne kadar olsa da bize uzun yıllar gitmez. Tamir gören bir ekran ve orijinal bir ekran arasında her zaman uçurum vardır. Bir kere yeni özelliğini kaybederler.

Akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve LCD ekranların camını silerken çok dikkatli olmalısınız. Şimdiki android sistemli cihazların bütün kullanma alanı dokunmatik özelliğini ele alıyor. Yani artık sürekli dokunarak kullandığımız bu cihazlarda elimizin kiri ekrana geçebilir, iz bırakabilir. Ayrıca havadan, nemden toz kapabilir. Bunun için ekranı temiz tutmak gerekir. LCD ekranları temizlemek için kullanacağınız temizlik ürününe dikkat etmeniz gerekir. Cihazınıza özel temizlik spreyleri alarak yumuşak bir bez bile temizlik yapabilirsiniz. Bunun için ekrana fazla baskı uygulama manız gerekir. Aksi takdirde cihaz içten hasar görecek ve dıştan dokunmatik özelliğini kaybedecektir. Bütün bunların yaşanmasını istemiyorsanız cihazınıza daha nazik davranmanız gerektiğini sizlere hatırlatmak isteriz. Cihazlar sert baskıya dayanamazlar bu yüzden daha çabuk bozulma ihtimallerini taşırlar.

LCD ekranları sakın ıslak mendil ve ya su ile silmeye kalkışmayın bu cihazınıza ciddi anlamda zarar verebilir. Onların kendine özel spreyleri satılmakta hatta mendilleri de özel yapım olarak satılmaktadır. Bazı kişiler ekran çok kirli bunu deterjanla sileyim ancak temizlenir diye bu hareketi telefon ve televizyonlarına kullanırlar. Televizyon ve ya diğer cihazların çalışmasında da bozukluklar, seste arıza ve renk kalitesinde düşüklükler meydana gelir. Hiç bir malzemeniz yoksa bile nemli yumuşak bir bezle silmeniz yeterli olacaktır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons