Samsung Galaxy S3'te Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Nasıl Çekilir? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Samsung Galaxy S3’te Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Nasıl Çekilir?

Can Devecioğlu
tarafından 11 Şubat 2013 Pazartesi

 

Samsung’un amiral gemisi Galaxy S3 isimli cihaz hakkında da bundan sonra çeşitli ipuçlarına yer vereceğiz. Daha önce Odin ile nasıl ROM yükleneceğini videolu olarak anlattığımız S3, akıllı telefonlar arasında önemli bir yere sahip. Android 4.1 işletim sistemine sahip olan Galaxy S3’te ekran görüntüsünü nasıl alacağınızı kısaca anlatacağız.

Samsung’un kendi geliştirdiği TouchWiz arayüzüne sahip olan Galaxy S3 isimli modelde herhangi bir uygulama yüklemeden ekran görüntüsü alabileceğiniz 2 yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki çoğu Android işletim sistemli cihazda olduğu gibi ana ekran yani Home tuşu ve güç tuşuna aynı anda basmak. Eliniz alışana kadar biraz zorlanabileceğiniz bu hareketin yanı sıra, Galaxy S3’te bulunan çeşitli sensörler sayesinde de bir başka ekran görüntüsü alma şekli eklenmiş. Samsung bu şekilde ekran görüntüsü çekmeye “ekranı yakalamak” adını vermiş. Bunun için öncelikle sensörü aktif hale getirmeniz gerekiyor. Ayalar > Hareket sekmesinde sayfanın en altında görebileceğiniz ekranı yakala tikini işaretledikten sonra, ekran görüntüsü almak istediğiniz anda avucunuzun yan kısmı ekrana dönmüş şekilde sağdan sola veya soldan sağa kaydırarak cihazın ekran görüntüsü almasını sağlayabiliyorsunuz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons