Windows 8 Disk Birleştiricisi Nerede? Nasıl Bulabilirim? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Windows 8 Disk Birleştiricisi Nerede? Nasıl Bulabilirim?

Tufan Yıldız
tarafından 11 Ocak 2013 Cuma

 
windows 8 disk birlestirici

Microsoft, Windows 8 işletim sistemiyle birlikte hemen hemen köklü bir arayüz değişikliğine gitti. Durum böyle olunca Windows 8 kullanıcıları devamlı kullandığı özelliklerin yerlerini bulmakta zorluk çekmeye başladı. Bunlardan birtaneside disk birleştiricisi. Hemen hemen herkezin düzenli periyotlarda uyguladığı disk birleştiricisinin Windows 8 ile birlikte tam olarak bir yere konumlandırılmadığını belirtelim. Windows’un önceki sürümlerinde başlat menüsünden kolayca ulaşılabilen disk birleşticisi Windows 8 ile birlikte yine kolayda olsa kullanıcıların hemen bulabileceği türde bir yerde değil. Sözü fazla uzatmadan Windows 8’de disk birleştirmeyi nasıl gerçekleştirebileceğimizi anlatalım.

Birleştirilecek diske sağ tuş özellikler diyoruz ve açılan pencerede araçlara tıklıyoruz. Bu işlemleri yaptıkdan sonra “Sürücüyü en iyi duruma getir ve birleştir” seçeneği karşımıza çıkıyor. En iyi duruma getir dediğimiz zaman disk birleştiricisi açılacaktır ve diskinizi birleştirmeye başlayabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise klavyemizin sol alt tarafında bulunan Windows ve F (Win+F) tuşlarına bastığımızda açılan arama penceresine “birleştirici” yazdığımızda disk birleştiricisini görebiliriz.

windows 8 disk birlestirici

Ayrıca şunuda belirtmekte fayda var, Windows 8 varsayılan özellik olarak disk birleşticisini haftada bir olmak üzere ayarlamış durumda. Siz herhangi bir işlem yapmadığınız sürece işletim sisteminiz otomatik olarak bilgisayarınızda bulunan tüm sürücüleri birleştirecektir.

Takıldığınız, yapamadığınız bir yer olursa lütfen çekinmeden sorun, sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.


Toplam 8 Yorum Var

 1. ata dedi ki:

  teşekkurler

 2. chucky dedi ki:

  Teşekkürler kaptan 🙂

 3. Murat dedi ki:

  eyvallah 😀

 4. Tayfun dedi ki:

  Bunu yapmak kayıt defterindeki boşlukları ve hatalarında giderilmesini sağlar mı? Ayrıca otomatik olarak kendisi yapacak demişsiniz ama bilgisayarım giderek daha çok yavaşlıyor gibime geliyor.

 5. spencaz dedi ki:

  merhaba

  disk birleştiricisini nasıl kata bilirisiz haftada 1 otomatik olan olayı?

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons