Windows 8 Kişiselleştirme Nasıl Yapılır? Tema Nasıl Yüklenir? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Windows 8 Kişiselleştirme Nasıl Yapılır? Tema Nasıl Yüklenir?

Tufan Yıldız
tarafından 4 Ocak 2013 Cuma

 
başlangıç ekranı değiştirme

Microsoft’un en yeni işletim sistemiyle birlikte metro arayüzü değişikliğine gidildi. Windows 8’in gelen standart görünümlerini değiştirerek bilgisayarımızı daha eğlenceli, kullanışlı hale getirebiliriz. Siz değerli ziyaretçilerimize bugün Windows 8 işletim sisteminde Metro arayüzünün rengini, kilit ekran resmini ve Windows 8 bilgisayarımızı nasıl kişiselleştirebileceğimizi anlatacağız. Öncelikle sizlere tavsiye olarak Windows 8 temalarını bulabileceğiniz Microsoft’un resmi websitesindeki Windows 8 temalarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Öncelikle klavyemizin sol alt köşesinde bulunan Windows tuşuna ve I tuşuna basıyoruz (Win+I) ve ekranımızın sağ tarafında açılan panelde kişiselleştirme yazan yere tıklıyoruz.

windows 8 kişiselleştirme

 

Kişiselleştirmeye tıkladığımızda açılan sayfada bilgisayarımızı düzenleyebileceğimiz bir sayfa açılıyor. Açılan sayfada tercihinize göre istediğiniz temayı seçip uygulayabilirsiniz.

windows 8 kişiselleştirme 2

Şimdi ise metro arayüzünün rengini ve başlangıç ekran resmi, kilit ekran resmi ve kullanıcı resminin nasıl yapabiliriz ona bakıyoruz.

Yine aynı şekilde klavyemizin sol alt köşesinde bulunan Windows tuşu ve I (Win+I) tuşlarına basıyoruz. Ekranımızın sağ tarafında açılan panelde Bilgisayar ayarlarını değiştir yazan yere tıklıyoruz.

windows 8 bilgisayar ayarları

Bilgisayar ayarlarını değiştire tıkladıkdan hemen sonra karşımıza çıkan ekranda sol en üst tarafda bulunan kişiselleştire tıklıyoruz.

bilgisayarı kişiselleştir

Kişiselleştiri tıklatıkdan sonra karşımıza kilit ekranı, başlangıç ekranını birde hesap resmini değiştirebileceğimiz 3 seçenek bulunuyor. Buralardan basit bir şekilde hesap resminizi başlangıç ekran resminizi ve metro arayüzünüzün rengini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

başlangıç ekranı değiştirme

Takıldığınız, yardımcı olmamızı istediğiniz bir yer olursa eğer lütfen çekinmeden sorun, sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.


Toplam 5 Yorum Var

 1. Tolga tok dedi ki:

  Üstad bende açılmıyor bu.Bi şeyi kapamış olabilirmiyim acaba? tıklıyorum ama nafile

  • Tufan Yıldız dedi ki:

   Merhaba,
   Bir şeyleyi kapatmış olacağınızı düşünmüyorum. Muhtemelen yüklemek istediğiniz temada bir sorun olabilir. Tam olarak probleminizi detaylı bir şekilde anlatırsanız size daha çok yardımcı olabilirim.

 2. kilit ekranı başlangıç ekranı ve hesap resmi değişikliği yapamıyorum butonlar negatif durumda sorun ne olabilir.

 3. batu dedi ki:

  bu iş win 8 etkinleşmeden olmaz

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons