Windows 8'de DNS Adresi Nasıl Değiştirilir? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Windows 8’de DNS Adresi Nasıl Değiştirilir?

Tufan Yıldız
tarafından 26 Aralık 2012 Çarşamba
Microsoft'un en yeni işletim sistemi olan Windows 8'de DNS adreslerinin nasıl değiştirebileceğini anlattık. Mahkeme kararı ile engellenmiş sitelere girmek için kullanılan en popüler ve kolay yöntem olan DNS adreslerinin nasıl değiştirileceğin detayları yazımızın devamında.
 

Ülkemizde bir çok site mahkeme kararıyla yasaklanmış durumda. Bu durum bir çok internet kullanıcısının problemi haline gelmiştir. Yasaklı sitelere giriş için en çok kullanılan yöntemlerden birtanesi olan dns adresi değiştirme yöntemini Windows 8’de nasıl uygulayabileceğimizi anlatacağız. Microsoft’un çiçeği burnunda işletim sistemi Windows 8’i yeni yükleyenler için dns adresi değiştirmek biraz karışık gelebilir. Sizlere bu yazımızda Windows 8 işletim sisteminde dns adreslerinin nasıl değiştirilerek yasaklı sitelere girilebileceğini anlatacağız. Öncelikle Windows 8’de dns adresi değiştirmek  Windows 7 işletim sisteminkine çok benzediğini de belirtelim.

Masaüstümüzün sağ alt köşesinde bulunan internet erişim simgesine sağ tuşla tıklayıp “Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” yazan yere tıklıyoruz.

windows 8 dns degistirmee 1

Sonra karşımıza çıkan sayfada bağlantı ethernet yazan yere tıklıyoruz ve açılan sayfada özellikler diyoruz.

windows 8 dns degistirme 2

Karşımıza çıkan sayfada İnternet protokolü sürüm 4’ü tıklıyoruz ve akabinde 2. resimde kırmızı renk ile kutu içine aldığımız yere dns adreslerimızı yazıyoruz ve ardından Tamam’a tıklıyoruz. Sonunda Windows 8’de dns adreslerimizi değiştirmiş oluyoruz.

windows 8 dns degistirme 3

Takıldığınız bir yer olursa çekinmeden sorun lütfen, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

soru-isareti-1Windows 8’de DNS adresini değiştirme ile ilgili desteği buradan alabilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons