Adsense Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Adsense Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 7 Ocak 2013 Pazartesi

 

Daha önce bir çok konu hakkında Nedir kategorisi altında, site sahiplerini yani webmasterları ilgilendiren servislere yer vermiştik. Şimdi ise, ülkemizde de yaygın olarak kullanılan bir Google servisi olan Adsense hakkında temel bilgilere yer vereceğiz. Adsense, bir Google hizmetidir. İnternet sitesi sahipleri için hazırlanan bu sistemde site sahipleri, yayıncı olarak adlandırılır. Yayıncılar, internet sitelerinden, bloglarından, portallarından ve forumlarından gelir elde etmek için Adsense’i sıkça kullanır. Aslında Adsense, tek bir tarafı ilgilendiriyormuş gibi görünse de aynı zamanda Google Adwords hizmetinin bir tamamlayıcısıdır.

Google Adsense hizmetine kayıtlı olan internet sitesi sahipleri, sitelerine uygun reklam modelini seçer, Google’ın izin verdiği imkanlar dahilinde bu reklamı özelleştirir ve internet sitelerine yerleştirir. Ardından, reklamı yayınlayan site sahibinin ziyaretçileri, reklamı ilgi çekici bulur ve reklama tıklarlarsa, reklamın yönlendirdiği bağlantıyı ziyaret ederlerse, Google, site yayıncısına belirli bir ücret öder. Bu ücret, değiişkendir. Tıklama başına onlarca dolar alabileceğiniz gibi genellikle 1 doların altında bir kazanç sağlarsınız. Türkiye’de uygun olmayan kullanımlar sebebiyle Adsense’in site sahiplerine kazandırdığı gelir oldukça kısıtlıdır. Ancak yurtdışında internet sitelerinin ana gelir kollarından bir tanesini Adsense oluşturmaktadır.

Google Adsense’e kayıt olmak bir süreçtir. Siz başvuruyu yaptıktan sonra Google yetkilileri sitenizi inceler ve eğer gerekli koşullara sahipseniz sizi kabul ederler. Kötüye kullanırsanız da Google, Adsense hesabınızı, içerisinde sizin kazançlarınız olmasına rağmen kapatabilir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons