Adwords Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Adwords Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 7 Ocak 2013 Pazartesi

 

Google Adsense Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı yazımızda ilk kez Adwords’ten bahsetmiştik. Adwords ve Adsense birbirini tamamlayan iki servistir. Adsense, internet sitesi sahiplerini yani yayınlayıcıları ilgilendirirken, Adwords yayınlanacak reklamı vermek isteyen firmaları veya diğer siteleri ilgilendirir. Reklamını yapmak istediğiniz bir ürün, hizmet veya internet sitesi için Google Adwords aracılığı ile reklamınızı hazırlar ve Google’ın denetimine yollarsınız. Eğer Google, reklamınızı yayınlamayı kabul ederse, reklam içeriği ile ilgili gördüğü sitelerde reklamınızı yayınlar. Ancak tabii ki reklamın yayınlanacağı sitenin de Google Adsense kullanıyor olması gerekmektedir. Zaman içerisinde gelişen Google Adwords, tam anlamıyla kullanıcı dostu bir sistemdir. İçerisinde yer alan onlarca özelleştirme seçeneği ile birlikte, en ekonomik reklam bütçesiyle, en fazla faydayı sağlamanıza yardımcı olur.

Adwords’te reklamınızı hazırlarken, reklamınızın sadece belirli bir coğrafi bölgedeki ziyaretçilere görünmesini, sadece mobil cihazlardan görünmesini veya sadece bilgisayarlarda görünmesini seçebileceğiniz gibi, tıklama başına ayırabileceğiniz en fazla fiyatı da belirterek, olası yüksek faturalardan korunmuş olursunuz. Ancak burada Google’ın tavsiyelerine uymakta fayda var çünkü bir sitenin sahibine tıklama başına ödenecek ücret, reklamın göründüğü sayfayla reklamın ne kadar eşleştiği ve sitenin kalitesine göre belirlenir. Yani uygun bir sitede gösterilecek olan tek bir reklam, uygun olmayan sitelerde gösterilecek onlarca reklamdan iyidir. Bu nedenle Adwords’e reklam verirken, tıklama başına ödeyeceğiniz fiyatı seçmek yerine, günlük ayırabileceğiniz bütçeyi seçmeniz, yararınıza olacaktır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons