Alan Adı Satın Almak | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Alan Adı Satın Almak

tarafından 11 Eylül 2016 Pazar

 

Alan Adı Satın Almak

alan-adi-satin-alma

Alan adı satın almak için öncelikle alan adının ne olduğunu ne işe yaradığını öğrenmeniz iyice anlamanız gerekmektedir. Alan adı yani domain almak günümüzde o kadar da zor olmamaktadır. Çünkü internet siteleri aracılığı ile takip edilmesi gereken noktalar en ince ayrıntısına kadar anlatılarak alan adı oluşturmanıza olanak sağlamaktadır. Alan adı web sitesi oluşturmada en önemli unsur olarak oluşturulması aşamasında vereceğiniz kararlar kuracağınız web sitesi tasarımı aşamasında ve şablonunuzu yerleştirmede çok önemli rol oynayacaktır. Çünkü alan adı sizin web sitesi olarak adresiniz olarak kayıtlara geçeceğinden bu konudaki atılımlarınız ve vereceğiniz kararlar aşamasında hazır web sitesi kullanımında kolay bulunur olmanızı sağlayacaktır. Alan adı satın almak istediğinizde sizler için bir çok seçenek önünüze serilecektir. Fakat dikkat etmeniz gereken asıl konu bu alan adınızı nerede kullanacaksınız. İşletmenizin veya kuruluşunuzun faaliyet alanı ne olacak bunların önceden çok iyi belirlenmesi gerekmektedir.

Alan adı satın almak için bütün bu sayılanları iyice karar verdikten sonra alan adınızın işletmenizin faaliyet alanını belirtecek özellikte olması çok önemli olmaktadır. Çünkü arama motorlarında veya adres çubuklarında adınız geçtiğinde Google sayfalarında en üst sıralarda yer alabileceğiniz belirgin bir alan adı oluşturmalısınız ki sizi arayanlar çok kolay bulabilsin ve web sitenizi kolaylıkla ziyaret ederek işlemlerini basit gezintilerle hallede bilsin. Alan adı satın almak için bu gün bir çok web tasarım firması bir çok fiyatlama yaparak alan adı oluşturma konusunda seçenekler sunmaktadır. Fakat bunun fiyatından çok kullanım alanı fiyatları farklı yapılarda oluşmasını sağladığından kullanım süresi güncellemelere açık olması da bu konuyu etkileyen faktörlerden olmaktadır.

alan-adi-satin-alma-2

Alan adı satın almak için müracaatta bulunduğunuzda dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise gerçek bilgiler vererek alışveriş yapmanız ileride ortaya çıkabilecek sorunlarda işletim sistemi açısından desteklenebilir olmak açısından önem arz etmektedir. Alan adı satın almak için izleyeceğiniz yollar ve dikkat edeceğiniz hususlar açısından öncelikle Alan adı belirlemesi yapılmalı Alt alan adı belirlemesi yapılmalı Alan adı tescili yapılmalı Web sayfasının yayınlanacağı ve email hizmetinin alınacağı yer belirlemesi yapılmalı Alan adının yayınlanmasının gerçekleşmesi Alan adı belirlemesinden sonra yayının hangi server den yapılacağının belirlenmesi Bu işlemlerden sonra alan adının seçiminde dikkat edeceğiniz hususlar olarak; Alan adının bir yada iki kelimeyi içeren ifadelerden oluşması gerekmektedir. Com uzantılı olmalı ve internette kolay bulunur olmalı. Standart olarak kullanılan com uzantılı alan adlarının yaygınlaşması sizin alan adınızın da bu kullanıma ayak uydurması uygun olacaktır.

Alan adı satın almak için kullanacağınız com uzantısı günümüzde sık kullanıldığında insanların hafızasında daha kalıcı olmaktadır. Alan adı satın almak için kullanacağınız alan adı kısa bir sözcükle web sitesi içeriğini ifade edebilir özellikte olmalıdır ki arayanlar ne ile muhatap olduklarını ilk bakışta akıllarında çağrışım yapabilsinler. Alan adınız anlam bakımından global olmalıdır Alan adı satın almak alt alan adları belirleyerek süreklilik arz eden bir alan adı ve web sitesi kullanabilmelisiniz. Alan adı satın almak için bir çok site mevcuttur. Önemli olan alan adının özelliğine uygun ilgili siteyle işlem yapabilmektir. Alan adı alımları genellikle bir yıllık yapılır fakat ödeme koşullarına göre iki yada üç sene olaraktan düzenlemeler yapılmaktadır. Bu sürenin bitiminde alan adının yenilenmesi gerekmektedir. Bunun içinde belirli bir ücret ödenmektedir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons