Android 4.1 Jelly Bean Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android 4.1 Jelly Bean Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 25 Aralık 2012 Salı

 

Daha önce Android 4.0 Ice Cream Sandwich Nedir? başlıklı yazımızda benzer bir içerik paylaşmıştık. Bu yazımızda ise Android 4.0 ICS’den hemen sonra gelen Android Jelly Bean işletim sistemi hakkında genel bir bilgi vereceğiz. Android 4.1 Jelly Bean, sürüm numarasından da anlaşılabileceği gibi Android 4.1 ve üst numaraları sürümlere verilen genel bir adlandırmadır. Şu anki en üst sürüm Android 4.2.1’dir ve Google’ın Nexus cihazlarında kullanılmaktadır. Android 4.1.x sürümleri ise diğer Android üreticileri için şu an piyasada bulunan en güncel sürümdür. Söz konusu ve sürümler arasında bile farklılıklar mevcuttur ancak genel olarak Android Jelly Bean denildiğinde akla gelen 1-2 temel özellik Jelly Bean’i tanımlamaya yetecektir.

Yüzlerce farklı Android cihazın şimdiye kadar ki en büyük problemi arayüz geçişindeki takılmalar ve cihazın kilit ekranını ilk açıştaki donmalardı. Android 4.1 Jelly Bean’in en büyük yeniliği bu takılmaları önleyen, kendi içerisindeki görev yöneticisidir. Bu görev yöneticisi Android Jelly Bean’de o için ne gerekliyse söz konusu uygulamaya ve işleme ağırlıklı olarak daha fazla performans harcanmasını sağlayacak şekilde optimize edilmiştir. Daha önceki Android sürümlerinde bu şekilde optimizeli bir görev dağıtılımı bulunmamaktaydı. Android 4.1 Jelly Bean’in bu başarılı görev yöneticisi sayesinde Google’ın “Project Butter” tabiri ortaya çıkmıştır. Yeterli donanıma sahip olan bir cihazdaki Android 4.1 Jelly Bean ve üst sürümlerin arayüz geçişi ve kullanımı 60 FPS hıza ulaşabilmektedir.


Toplam 1 Yorum Var

  1. altan dedi ki:

    Yani Çok Küçük Farklılıklar Var

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons