Android 4.1 Jelly Bean Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


IOS Uygulama

Forumdan Son Başlıklar
Pony Sahne Dekorasyon, Pony Oyunları
Gönderen: alper198
Pony Arazi Dekorasyon Oyunu Oyna
Gönderen: alper198
Muhtesem Savaş Flash Oyunu Oyna
Gönderen: alper198
Kral Penaltı Oyunu Oyna
Gönderen: alper198
Clash of Clans Flash Oyunu
Gönderen: alper198
Cesur Vikingliler Oyunu Oyna
Gönderen: alper198
Barbi Sürpriz Doğum Günü Pastası
Gönderen: alper198
Zeplin Savunma Oyunu Oyna
Gönderen: alper198
Hello Kity Araba Park Etme
Gönderen: alper198
Türk Telekom altyapısının nerede olduğunu gösteren uygulama
Gönderen: DrDuu
Sponsor
teknovi 
mspy casus telefon  eticaret apk indir  promosyon usb bellek
Mex Oyun  Otoredi Canlı Tv Tabela 60 x 60 araba oyunları 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 minecraft oyna tazeteknoloji pcwebim TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN

GOOGLE+'DA BİZİ TAKİP EDİN

Sponsor Bağlantılar

Android 4.1 Jelly Bean Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 25 Aralık 2012 Salı

 
android-4-1-jelly-bean-nedir-ne-ise-yarar

Daha önce Android 4.0 Ice Cream Sandwich Nedir? başlıklı yazımızda benzer bir içerik paylaşmıştık. Bu yazımızda ise Android 4.0 ICS’den hemen sonra gelen Android Jelly Bean işletim sistemi hakkında genel bir bilgi vereceğiz. Android 4.1 Jelly Bean, sürüm numarasından da anlaşılabileceği gibi Android 4.1 ve üst numaraları sürümlere verilen genel bir adlandırmadır. Şu anki en üst sürüm Android 4.2.1’dir ve Google’ın Nexus cihazlarında kullanılmaktadır. Android 4.1.x sürümleri ise diğer Android üreticileri için şu an piyasada bulunan en güncel sürümdür. Söz konusu ve sürümler arasında bile farklılıklar mevcuttur ancak genel olarak Android Jelly Bean denildiğinde akla gelen 1-2 temel özellik Jelly Bean’i tanımlamaya yetecektir.

Yüzlerce farklı Android cihazın şimdiye kadar ki en büyük problemi arayüz geçişindeki takılmalar ve cihazın kilit ekranını ilk açıştaki donmalardı. Android 4.1 Jelly Bean’in en büyük yeniliği bu takılmaları önleyen, kendi içerisindeki görev yöneticisidir. Bu görev yöneticisi Android Jelly Bean’de o için ne gerekliyse söz konusu uygulamaya ve işleme ağırlıklı olarak daha fazla performans harcanmasını sağlayacak şekilde optimize edilmiştir. Daha önceki Android sürümlerinde bu şekilde optimizeli bir görev dağıtılımı bulunmamaktaydı. Android 4.1 Jelly Bean’in bu başarılı görev yöneticisi sayesinde Google’ın “Project Butter” tabiri ortaya çıkmıştır. Yeterli donanıma sahip olan bir cihazdaki Android 4.1 Jelly Bean ve üst sürümlerin arayüz geçişi ve kullanımı 60 FPS hıza ulaşabilmektedir.

rublon

Toplam 1 Yorum Var

  1. altan diyor ki:

    Yani Çok Küçük Farklılıklar Var

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons