Android 5.0 Lollipop Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android 5.0 Lollipop Nedir? Ne İşe Yarar?

Tufan Yıldız
tarafından 17 Kasım 2014 Pazartesi
Google'ın mobil işletim sistemi Android'in duyurduğu en güncel sürümü olan Android 5.0 Lollipop'un ne olduğunu, yeniliklerini ve ne işe yaradığını bu yazımızda ele alıyoruz.
 

Google’ın mobil işletim sistemi olan Android serisinin yeni ve en güncel üyesi olan Android 5.0 Lollipop geçtiğimiz haziran ayında Google I/O etkinliğinde Android L ismiyle tanıtılmıştı. Aslında Android L ismi sadece işletim sisteminin kodadıydı. Google, mobil işletim sistemi Android’in sürümlerine şekerleme isimleri takmasıyla bilinir. En güncel Android sürümü olan Lollipop’tan önceki sürümün ismi Kitkat’tı bir önceki ismi ise Ice Cream olarak karşımıza çıkmıştı.

Android 5.0 Lollipop serinin en yeni üyesi olarak karşımıza çıkıyor ve yakın zamanda hemen hemen her üst seviye tablet ve telefonlar bu güncellemeyi alacak. Yani Android 5.0 Lollipop ismiyle bu yıl çok sık karşılaşacağız.

Peki Android Lollipop ne yenilikler getirecek?

Android’in her yeni sürümüyle birlikte muhakkak ki bir takım yenilikler yer alıyor. Android Lollipop’ta hem yazılımsal hemde tasarımsal yeniliklere sahip olacak bir mobil işletim sistemi diyebiliriz. Ayrıca güncelliğiyle birlikte Android Lollipop’un performasında da yenilikler olacaktır.

Hangi cihazlar Android 5.0 Lollipop güncellemesi alacak?

Bu konuyla ilgili hangi cihazın Android 5.0 güncellemesini alacağını belirten bir makalemiz var. Hangi cihazların Android 5.0 Lollipop güncellemesini alacağıyla ilgili konuya Hangi Cihazlar Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Alacak? başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons