Android Download Mode Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android Download Mode Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 17 Ocak 2013 Perşembe

 

Odin ve genel olarak Android kullanımı için geliştiriclere yönelik açıklamalarımız devam ediyor. Samsung Galaxy S3 için Odin ile Rom yükleme hakkında videolu haberimiz ve Odin Nedir? başlıklı yazımıza ek olarak şimdi de Android akıllı telefonlar için Download Mode hakkında genel bir bilgi vereceğiz. Bilindiği üzere Android işletim sisteminin, en büyük rakibi olan iOS’tan farkı, tamamen özelleştirilebilir ve geliştiricilere açık olması, açık kaynak kod yapısına sahip olması. Bunun anlamı ise Android işletim sistemli telefonunuzun her özelliğini kendinize göre özelleştirebilmeniz. Ancak tabii ki cihaz üreticileri de Google tarafından dağıtılan Android sürümlerini kendilerine göre özelleştirmekte. Örnek vermek gerekirse Samsung’un TouchWiz arayüzü, HTC’nin Sense arayüzü gibi.

Cihazınıza farklı bir Android sürümü kurmak istediğiniz zaman ihtiyacınız olan 3 şey var. Birincisi yükselteceğiniz Android sürümünü bilgisayarınıza indirmek, ikincisi Odin veya benzeri bir program, üçüncüsü ise telefonunuzu Download Mode’a almanız. Download Mode, Android işletim sistemli cihazınızın en savunmasız halidir denilebilir. Bu moda geçtiğiniz cihaz kendini geliştirici programlarına açar ve siz de istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. Bunu yapmak için :

  1. Cihazınızı kapatın.
  2. Cihazınızın Ses kısma tuşuna, menü tuşuna ve güç tuşuna basılı tutun.

Bir kaç saniye içerisinde Download Mode açılacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken, bazı cihazlarda yukarıdaki tuş kombinasyonuna bastığınızda size bir uyarı mesajı verir. Gerçekten Download Mode geçmek istiyor musunuz yoksa cihazı kapatıp normal şekilde mi açmak istediğinizi cihaz size sorar. Burada devam etmek için Ses yüksetlme tuşuna basmalısınız. Diğer bir husus ise bazı cihazlar menü yani Home butonunun olmaması. Bu durumda yalnızca Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutmak yeterli olacaktır.


Toplam 1 Yorum Var

  1. […] önce sizlerle Android Download Mode Nedir? başlıklı yazımızda Download Mode’undan bahsetmiştik. Şimdi ise Recovery Mode hakkında […]

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons