Android Recovery Mode Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android Recovery Mode Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 19 Ocak 2013 Cumartesi

 

Daha önce sizlerle Android Download Mode Nedir? başlıklı yazımızda Download Mode’undan bahsetmiştik. Şimdi ise Recovery Mode hakkında genel bir bilgi vereceğiz. Zaten iki modda cihazınıza kapsamlı bir işlem yaptığınızda karşınıza çıkacağı için ikisini de bilmekte fayda var. Yerine göre iki moddan biri telefonunuzu kurtarabilir ve sizi zor durumlardan koruyabilir. Download Mode’un aksine Recovery Mode adı üstünde tamir modudur. Genel olarak sistem işleyişi zarar gördüğünde, telefon kullanılamaz hale geldiğinde Recovery Mode kullanılarak cihaz, içerisindeki sorunlu Android sürümünü fabrika ayarlarına geri çevirebilir. Bu sayede cihaz içerisindeki bilgilerinizi kaybedersiniz fakat cihazınıza geri kavuşursunuz.

Cihazın geri yüklenmesine ek olarak Wipe Data ve Wipe Cache adı verilen dosyaların temizlenme işlemi de Recovery Mode üzerinden yapılabilmektedir. Cihazınızı Recovery Mode’da başlatmak için aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

1. Cihazınızı kapatın.
2. Ses açma, Home ve güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye basılı tutun.

İşlemi doğru yaptığınız zaman Recovery Mode ekranı sizi karşılayacaktır. Buradan sonrası hakkında bilgi veremiyorum çünkü farklı üreticilere ait cihazların ekranlarında farklılık olabiliyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons