BlackBerry Time Shift Modu Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

BlackBerry Time Shift Modu Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 11 Şubat 2013 Pazartesi

 

Geçtiğimiz ay 30 Ocak 2013’te tanıtılan BlackBerry 10 işletim sistemi ve BlackBerry Z10 akıllı telefon modeli ile birlikte, BlackBerry tarafından Time Shift olarak adlandırılan yeni bir teknoloji daha hayatımıza girmiş olmuş. Lansmanda örneklerle gösterilen Time Shift teknolojisi, lansman sonrasında BlackBerry’nin YouTube kanalında aşağıda da izleyebileceğiniz bir video ile Time Shift modu resmen tanıtıldı.

Giderek gelişen akıllı telefon kameraları, birden fazla yüze odaklanabilmeleri, yüksek çözünürlükleri ve eksiklikleri en aza indirgeyen yapay sahneleri ile gayet tatminkar durumda olsa da BlackBerry bunları yetersiz bulmuş olacak ki Time Shift Modu adı verilen teknolojiyi geliştirmiş. Aşağıda yer alan videoda uygulamalı olarak görmeniz mümkün olsa da yine de Time Shift’in ne olduğunu sizlerle paylaşacağız.

Kameranın fotoğraf çekim modunda kullanılabilen Time Shift Modu, fotoğrafı çektiğinizde memnun kalmadığınız veya anlık olarak istediğiniz gibi görünmeyen objeleri, suratları birkaç saniye öncesine alabiliyor. Yani örnek vermek gerekirse, toplu bir fotoğraf çekiminde gözü kapalı çıkan arkadaşınız için fotoğrafı tekrar çekmeye gerek kalmadan, yalnızca arkadaşınızın suratını çevreleyerek, çevrelediğiniz alan içerisinde kalan kareyi, birkaç saniye geri alarak arkadaşınızın gözü açıkkenki halinde bırakarak fotoğrafı anlık olarak montajlayabilmenizi sağlıyor. BlackBerry’nin hazırladığı aşağıdaki videoda bu özelliği rahatça görebilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons