Co-Location Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Co-Location Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 25 Ocak 2013 Cuma

 

VPS, VDS hosting gibi sunucu odaklı barındırma çözümlerinden bahsetmiştik. Son olarak ise Dedicated hizmetinden söz etmiştik. Şimdi ise barınma konusunda en üst ve en profesyonel seviye olarak sayılabilecek hizmetten bahsedeceğiz. Co-Location adı verilen servis, veri merkezinde yer kiralamaktır. Kendinize ait bir sunucunuz varsa, bir sunucuyu fiziksel olarak satın aldıysanız bu sunucuyu bir veri merkezine götürüp, o veri merkezinin size sunduğu koşullar çerçevesinde oradan yer kiralayabilirsiniz. Bu kiralama şeklinde, sunucuya verilen bağlantı portu ve destek imkanı önemlidir. Fiyatlandırma genel olarak sunucunuza verilen bağlantı hızına göre değişkenlik gösterir. Bunun yanı sıra bant genişliği de önemli kriterlerden bir tanesidir.

Bağlantının yanı sıra sunucunuzun elektriğini de veri merkezi sağlamaktadır. Sunucu sayınıza göre bir kabin kiralayarak, sunucunuzu içerisine kilitleyebilir ve fiziksel olarak müdahaleleri engelleyebilirsiniz. Bu hizmette veri merkezinin destek hizmetleri, elektrik kesintisine karşı güç kaynaklarıyla ve jeneratörlerle sağladığı önlemler, güvenlik gereksinimleri gibi faktörler önem arz etmektedir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons