ComboFix Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

ComboFix Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 1 Ocak 2013 Salı

 

Windows kullanıcılarının en büyük sorunlarından bir tanesi olan zararlı yazılımlar için internet ortamında yüzlerce farklı program bulunmakta. Anti-virüs yazılımları, trojan, malware, spyware temizleyicileri gibi yazılımlar arasında yıllardır varlığını sürdüren ve tamamen ücretsiz olan ComboFix, tam anlamıyla bir bilgisayar güvenliği vaad etmese de işlevleri oldukça faydalı. 10 MB’dan daha küçük olan ComboFix temelde bir güvenlik yazılımı ve tamamen ücretsiz bir lisansla dağıtılıyor.

Malware temizleme aracı olarak üreticisi tarafından dağıtılan ComboFix, anti-virüs görevi görmüyor. Ancak zaman içerisinde kullandığınız bilgisayarınızda bilindik bir çok solucanı temizleyerek gereksiz performans kayıplarını önlüyor, işlemci yükünü hafifletiyor ve sistem belleğinde daha fazla yer açıyor. Özellikle Amvo.exe olarak bilinen kendini kopyalayan ve hızla yayılan dosyaları kaldırmasıyla ünlü olan ComboFix buna ek olarak işletim sisteminin çerezleriyle birlikte tarayıcı önbelleklerini ve geri dönüşüm kutusunu da boşaltıyor. Yaptığı tüm işlemlerin log dosyasını da oluşturan ComboFix’i kullanmadan önce bir sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı öneriyoruz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons