Connectify Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Connectify Nedir? Ne İşe Yarar?

Ufuk Atılgan
tarafından 9 Şubat 2015 Pazartesi
Connectify kısaca masaüstü bilgisayarlarınızı kablosuz modeme çevirmenizi sağlayan bir yazılımdır.
 

Connectify sayesinde bilgisayarınızı kablosuz bir modeme çevirebilir ve diğer bilgisayarlara internetinizi paylaştırabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarınıza takıcağınız wireless adaptör ile cep telefonunuzdan internete girebilirsiniz. Ancak Connectify programını internet erişimi olan bir bilgisayara yüklemeniz yeterlidir.

Programı indirdikten sonra Hotspot Name yazılı yere modeminize vermek istediğiniz ismi giriyorsunuz ve şifrenizi belirledikten sonra bir sonraki seçeneğe geçiyorsunuz.

Wi-Fi ayarlarından hangi donanım üzerinden internet paylaştıracağınızı seçtikten sonra güvenlik ayarlarınızdan “Access Point, WPA2-PSK” seçeneğini aktif etmenizi tavsiye ediyoruz.

Son olarak Start Hotspot dediğiniz zaman bilgisayarınız artık tüm cihazlar için internet paylaştırmaya hazır bir hale geliyor. Böylelikle ihtiyacınız olduğu durumlarda istediğiniz bilgisayarlara ve mobil cihazlara internetinizi paylaştırabiliyorsunuz. Firewall özelliği de bulunan program sayesinde güvenlik sıkıntısı yaşamanız da mümkün olmuyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons