Dedicated Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Dedicated Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 25 Ocak 2013 Cuma

 

Daha önce Web Hosting, VPS, VDS gibi konular hakkında bilgilendirme yapmıştık. Şimdi ise sıra Dedicated sunuculara geldi. Dedicated sunucular, daha önce internette barınma ile ilgili bahsettiğimiz hizmetlerin en üst seviyesidir. Fiziksel olarak veri merkezinde bir sunucunuz, bilgisayarınız olmasıdır. Bu sunucu tamamen size aittir. İsterseniz içerisinde 1 adet site barındırabilirsiniz, isterseniz ticari amaçlı olarak Web hosting, Reseller, VPS ve VDS satışı yapabilirsiniz. Hepsini bir arada yapabileceğiniz gibi, ayrı ayrı da yapabilirsiniz.

Dedicated sunucular, genel olarak sektörde, sunucunun veri merkezine ait olması ve sizin onu kiralamanız şeklinde gerçekleşir. Çeşitli özelleştirmeler yapabilirsiniz ancak makinanın fiziksel olarak mülkiyeti firmaya aittir. Sistem kaynaklarını arttırabilir, bağlantı hızını ve şeklini ücretini ödeyerek değiştirtebilirsiniz. Haliyle, daha önce bahsettiğimiz hizmetlerden daha pahalıdır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons