Fusion Driver Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Fusion Driver Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 1 Mart 2013 Cuma

 

Apple’ın yeni nesil bilgisayarlarında duyurduğu ve adını kendi verdiği Fusion Driver teknolojisi, Nedir kategorisinde konuğumuz oldu. Fusion Drive, SSD ile normal disklerin bir arada yer aldığı hibrit çözümün Apple tarafından verilmiş ismidir. Daha önce depolama çözümleri sunan firmalarda benzer teknolojileri görmüştük ancak Apple bu teknolojiyi kendisi isimlendirmeyi tercih etmiş.

Hemen hemen standart bir disk boyutunu aşmayan Fusion Drive teknolojisi içerisinde standart kayıt plakalarının yanı sıra belirli bir miktarda SSD depolama çözümü de bulunuyor. Bu şekilde hibrit bir kullanım deneyimi kullanıcılara sunulmuş oluyor. Ancak Fusion Driver sadece bununla sınırlı değil. İşletim sistemiyle birlikte gelen bir yazılım, sizin en çok kullandığınız programları ve dosyaları, depolama alanı içerisindeki SSD bölümüne taşıyarak en sık yaptığınız işlemleri daha hızlı yapmanıza olanak tanıyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons