HDMI Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

HDMI Nedir? Ne İşe Yarar?

Ufuk Atılgan
tarafından 1 Şubat 2015 Pazar
Artık her evde yer alan yüksek teknoloji televizyonlar ve elektronik cihazlar sayesinde hayatımıza giren HDMI kavramı ile alakalı detayları rehberimizde anlatıyoruz.
 

HDTV ve yüksek teknolojili görüntü vaad eden diğer araçlar yüksek miktarda bant genişliğine ihtiyaç duyarlar. Teknolojilerde görüntü ve sesten kayıp yaşamadan üst düzey performans ile verim alabilmeniz için dijital ve analog dönüştürüler olmadan HDMI kullanılır.

S-Video veya komposit kablolar ile sağlayamayacağınız yüksek bant genişliğindeki görüntüler ve sesleri HDMI ile sağlayabilirsiniz. DVI’ın artık yetersiz kalması ve yerini HDMI’ın yüksek pin sayılı yapısına bırakmasıyla birlikte artık 5Gbps’e kadar yüksek bir bant genişliği elde edebilirsiniz.

Fiyatları DVI kabloları ile neredeyse aynı seviyede olan HDMI kablolarının boyutları sizin ihtiyacınıza göre uzatılabilir şekilde tasarlanıyor. Kayıpsız şekilde görüntü ve ses elde edebilmeniz için yine de 15 metrelik uzunluğu geçmemenizde fayda var.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons