NASA’nın Şekil Değiştiren Kanatları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

NASA’nın Şekil Değiştiren Kanatları

tarafından 3 Ağustos 2016 Çarşamba

 

NASA’nın Şekil Değiştiren Kanatları!

NASA uzun bir süredir üzerinde çalışmış olduğu yeni sistem kanat projesini artık bitirdi. Bu yeni teknoloji sayesinde, uçakların yakıt harcamasının en aza indirilmesi hesaplanmaktadır.NASA kanat teknolojisini ne zamandır test ediyor? Kendi alanında sürekli başarılı işlere imza atan NASA oldukça uzun bir zamandır test etmiş olduğu yeni kanat teknolojisinde artık son kademeye gelmiştir.

Görüntüsünü Değiştirebiliyor ve Şekilden Şekle Girebiliyor!

Yapılmış olan çeşitli testlerden garanti not almış olan yeni nesil kanatlar görüntüsünü değiştirebilme ve şekilden şekle girme özellikleri ile birlikte ilk ve tek teknoloji harikası sayılıyor.NASA gelişmiş kanatları hangi malzemeden yapıldı? ACTE isminde esnek malzemeden yapılmış olan bu kanatlar, 6 ayı geçkin bir süredir tam olarak 22 sefer test edilmiştir. Bu gibi çeşitli testlerden başarı ile geçen bu kanatların şu an ki kullanım noktası ise “flap” ismi verilmiş olan birimlerdir. Kullanılmakta olan çeşitli uçakların kanatlarına oldukça uygun bir şekilde tasarlanabilecek esnek malzeme, bu uçağın ağırlığını azaltabiliyor veya uçak bir yerden bir yere giderken uçuş esnasındayken meydana gelebilen gürültüleri tamamen azaltıyor.

Sessiz İniş ve Sessiz Kalkış İmkanları!

Genel kullanım alanlarının ise sessiz bir şekilde iniş ve kalkış yapabilen uçaklar olduğu belirtilen bu kanatlar, havacılık sektöründe harika bir başlangıcın ilk adımları olarak sayılmakta. Dilerseniz internetten araştırarak bu kanatların tam olarak neler yapabildiğini izleyebilir ve daha detaylı bilgilere en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons