Nexus Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Nexus Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 21 Ocak 2013 Pazartesi

 

Son bir kaç aydır özellikle daha fazla gündemde olan Nexus kelimesi üzerine kısa bir yazı olacak. Nexus, Google’ın akıllı telefonlarına verdiği isimdir. Şimdiye kadar 4 adet Google’ın Nexus ismini verdiği akıllı telefon satışa çıktı. Google, akıllı telefon üreticilerine ürettirdiği Google logolu ve Android işletim sistemli cihazları Nexus olarak adlandırıyor. Son zamanlarda ise akıllı telefona ek olarak tablet pazarında da Nexus logolu ve Google’ın desteklediği tablet modellerini görüyoruz. İlk olarak Asus üretimi 7 inç ekrana sahip Nexus 7 ardından da Samsung üretimi olan Nexus 10 tabletler, Google’ın tablet pazarındaki elçileri diyebiliriz.

İlk iki Nexus akıllı telefon pazarda kendine çok yer edinmese de son iki Nexus cihaz ciddi başarılara imza atmış durumda. 3. nesil Nexus cihaz olan Samsung üretimi Galaxy Nexus ve ardından LG’ye ürettirilen Nexus 4 isimli cihazlar tasarım, performans ve uygun fiyatları ile çok dikkat çekti. Hatta en güncel cihaz olan Nexus 4’ün stok sıkıntısı yaşamasının tek sebebi Google’ın cihazın ilgi görmeyeceğini düşünüp az sayıda üretilmesini istemesi olduğu bile ortaya çıktı.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons