Odin Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Odin Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 17 Ocak 2013 Perşembe

 

Nasıl Yapılır? kategorimiz altında Odin isimli program ile Samsung Galaxy S3 cihazlara farklı işletim sistemlerini nasıl kurabileceğiniz, cihaza nasıl Root yetkisi verebileceğinizi videolu olarak anlatmıştık. Bu yazımızda ise Odin programı hakkında genel bir bilgi vereceğiz. Odin isimli program genellikle Samsung markalı akıllı telefon tabletlerde cihaza üst düzey işlemler yapacağımızda kullandığımız programdır. Odin ile cihazın içerisindeki işletim sistemini değiştirebilir, sürümünü yükseltebilir ve üst düzey kullanıcı kitlesinin ihtiyacı olan bir çok işlemi yapabilirsiniz. Hatta cihazın içerisindeki ROM denilen okumaya izin veren belleği yeniden biçimlendirip, farklı şekillerde bile kullanabilirsiniz. Odin, yalnızca Android işletim sistemi için değil aynı zamanda Samsung’un bir diğer işletim sistemi olan Bada için de kullanılmaktadır.

Odin’in farklı sürümleri mevcuttur. Bazı durumlarda cihaza yüklenecek olan yeni işletim sistemi için optimize edilmiş Odin sürümleri tavsiye edilir ancak genel olarak bir çok Odin aynı işlevi yapabilmektedir. Boyutu oldukça küçük olan Odin yazılımını kurulum gerektirmeden Windows işletim sistemli bilgisayarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mobil cihazınıza yükleyeceğiniz yeni işletim sistemine göre Odin üzerinde farklı ayarlamalar gerektiğinden tam anlamıyla bir Odin kullanımını yazmak uygun olmayacaktır.

Not : Odin’in genellikle Samsung markalı mobil cihazlar için kullanıldığınız söyledik fakat tabii ki farklı markalar için de Odin kullanılabilir. Odin’in Samsung kullanıcıları tarafından fazlasıyla benimsenilmesi sebebiyle böyle bir açıklama yaptık.


Toplam 1 Yorum Var

  1. ömer akdoğan dedi ki:

    Yani Hocam anladığım Kadarıyla ODin Androidlere Yazılım programıdır deilmi şimdiden Teşekrüler

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons