Panoramik Çekim Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Panoramik Çekim Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 20 Ocak 2013 Pazar

 

Önceleri yalnızca ileri düzey bir fotoğrafçılık tekniği olan Panoramik çekim, mobil cihazların ve yazılım dünyasının gelişmesiyle hızla yayıldı. Son güncellemeler sonucunda da iOS işletim sistemine dolayısıyla iPhone cihazlara gelmesi, Panoramik çekimin önemini arttırdı diyebiliriz. Önceleri fiziksel yöntemlerle elde edilen Panoramik fotoğraflar şimdi, kullandığımız cihazların içerisine eklenen yazılımlarla oldukça kolay oluyor.

Panoramik çekimi tamamlamak gerekirse, geniş açılı fotoğraf denilebilir. Hatta Panoramik çekim yapan teknolojiye göre 360 derecelik bir görüntü bile yakalamanız mümkün. Yuvarlak duvarlara sahip bir odanın duvarına tek şerit halinde kesintisiz bir görüntü ekleyebildiğiniz fotoğraf türüne Panoramik fotoğraf denir. Aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi artık çoğu cihazda bu işlemi yapmak oldukça kolaylaşmıştır. Yalnızca fotoğraf çekimini başlatarak ve cihazınızı düz bir şekilde kaydırarak oldukça akıcı ve kusursuz fotoğraflar elde edebilirsiniz.

panaromik-cekim-nedir-ne-ise-yarar
Benzer Yazılar

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons