Passbook Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Passbook Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 20 Ocak 2013 Pazar

 

Apple’ın iOS 6 işletim sistemi sürümü ile iOS işletim sistemli cihazlarda Passbook isimli yeni bir uygulama görmekteyiz. Tabii Apple’ın bir çok servisi gibi Passbook hizmetini de Türkiye’den kullanamıyoruz. Ancak yinede ne olduğunu bilmekte fayda var. Bilindiği üzere Apple, NFC hizmetine sıcak bakmıyor. iPhone 5’in duyurulmasından önce ortaya çeşitli iddialar atılmış ve biz de bu NFC iddialarını sizlerle paylaşmıştık ancak gerçeğe dönüşmedi. Android tarafından yaygınlaşan NFC’nin Apple tarafından alternatifi olarak Passbook uygulamasını görüyoruz. Passbook bir ödeme sistemi ancak herhangi bir temas veya benzeri bir fiziksel müdahale gerektirmeden tamamen yazılımsal olarak çalışan bir ödeme sistemi.

Yalnızca Apple anlaşmalı mağazalarda kullanabildiğiniz Passbook için önceden kredi kartı bilgilerinizi Passbook uygulamasına girmeniz gerekmekte. Daha sonra anlaşmalı mağazaya gittiğiniz bu şekilde elinizi cüzdanınıza atmadan ödeme yapabiliyorsunuz. Benzer şekilde sinema salonlarında da biletlerinizi online olarak alabilmektesiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons