Podcast Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Podcast Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 7 Ocak 2013 Pazartesi

 

Apple’ın iTunes devrimi ile iyice popülerleşen Podcast’in ne olduğu hakkında kısa bir bilgi vereceğiz. Podcast, yine Apple’ın mücitliğini üstlenmediği, ses kayıtlarıdır. Kullanıcılar, hakkında konuşacakları konuyu seçerler ve bu alanda tekli veya bir kaç kişiden oluşan kişiler halinde bu Podcastleri hazırlarlar. Apple’ın sanal mağazası olan iTunes’da bu Podcastlere yer verilmesinin ardından hızla yaygınlaşan ve kullanımı kolaylaşan bu yayınlar herhangi bir konu üzerine olabilir. Ülkemizde çok yaygın olarak kullanılmamakla birlikte, yurtdışında çokça tercih edilmektedir. Alternatif bir internet yayını olarak görülen Podcastler, tıpkı blog mantığında bile kullanılabilmektedir. Düzenli olarak Podcast yayınlayan ve bu işten geçimini sağlayan yayıncılar mevcuttur. Podcastlerinizi kendi hostunuzda veya sunucunuzda barındırabileceğiniz gibi ücretli veya ücretsiz olarak bulabileceğiniz Podcast host servislerinden de faydalanabilirsiniz.

Burada iTunes ile ilgili önemli bir yanlışı düzeltmekte fayda var. Apple iTunes, Podcastleri barındırmaz. Sadece uyumlu altyapıyı hazırlarsanız, sizin barındırdığınız yerden yayınlar.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons