Reseller Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Reseller Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 23 Ocak 2013 Çarşamba

 

Web Hosting hizmeti üzerine genel bir tanım yapmıştık. Şimdi ise yine Web Hosting konusu ile ilgili olan Reseller hizmeti hakkında bilgi vereceğiz. Reseller’ın kelime anlamından aslında az çok tanımı ortaya çıkıyor. Bayi ve tekrar satan kişi olarak sözlükte Reseller kelimesinin karşılığını görebiliyorsunuz. Reseller, sunucudan Web Hosting kaynaklarının toptan alınıp, daha sonra parça parça satılmasından ibaret olan bir sistemdir. Web Hosting şirketlerinin ortaya çıktığı ilk yıllarda ticari olarak kullanılan Reseller paketleri artık birden fazla küçük ve orta ölçekli internet sitesi bulunan site sahiplerinin en popüler servisi haline gelmiş oldu.

Toplu olarak alan ve bant genişliği hizmet alan Reseller sahipleri daha sonra bu alanı müşterilerinin talepleri doğrultusunda parça parça satabilir. Bu ticari olarak bir gelir modeli olarak bile düşünülebilir. Hatta günümüzün birçok büyük veri merkezinin başarı hikayeleri Reseller paketlerinden başlamaktadır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons